Za dvě fotbalová hřiště, tribunu nebo restauraci by město mělo zaplatit 13,5 milionu korun. Nyní je potřeba připravit samotnou kupní smlouvu. I tu budou následně schvalovat zastupitelé. Pokud vše půjde dobře, mohlo by se tak stát už na jejich dubnovém jednání.

Po nové sportovní hale, která by měla dostatečné rozměry a zároveň odpovídající povrch, volají sportovci v Děčíně dlouhé roky. „Všichni se chytají za hlavu, když jim řeknu, že padesátitisícové město nemá halu pro kolektivní sporty. Máme jen halu pro basket a tenis,“ postěžoval si už před čtyřmi lety Deníku šéf děčínského florbalového klubu Tomáš Štěpánek. Spolu s dalšími sportovci o nový víceúčelový stánek usiluje už více než deset let.

Nyní jsou svému snu nejblíže za poslední roky. „Je to pozemek, kde jsme nejblíže stavbě nové multifunkční sportovní haly. Má navíc oproti jiným zamýšleným místům výhodu v tom, že je územním plánem určen jako sportoviště,“ přiblížil náměstek primátora Martin Pošta (VPD).

Kromě florbalistů, kteří musí hrát svá domácí utkání v Novém Boru, by takovou halu mohli využívat také například sálovkáři, futsalisté nebo házenkáři. Podle primátora Jiřího Anděla (ANO) se jedná o strategickou investici, proto se o zájmu koupit tento areál nikde veřejně nemluvilo. Hrozilo totiž, že by mohl někdo město přeplatit.

Se současným majitelem jednalo město několik let, smlouvalo se o ceně, o rozsahu prodávaných pozemků. Po mnoha jednáních se nakonec obě strany domluvily na částce 13,5 milionu korun a prodeji dvou a půl hektaru pozemků. „Je pravda, že jednání byla dlouhá, ale hodně času zabralo vypracování posudků Povodím Ohře,“ poznamenal Pošta.

V současné době totiž není možné kvůli možnému ohrožení povodněmi plánovanou halu postavit. Toto omezení by mělo padnout po vybudování protipovodňové zdi, kterou plánuje Povodí Ohře postavit. „Ale i bez haly má současné využití smysl, protože navazuje na plavecký areál, zimní stadion a venkovní multifunkční hřiště. Společně tvoří jakousi malou sportovní čtvrť. Máme záměr toto sportoviště dál rozvíjet,“ dodal Pošta.

S koupí areálu nemá problém ani opozice. „Věřím, že ten areál začne vzkvétat. A že se i dočkáme věcí, o kterých sportovci v Děčíně sní,“ řekl při projednávání záměru koupě opoziční zastupitel Jakub Houška (Náš Děčín), který měl v předchozí radě města na starosti právě sport. Pro záměr koupě nakonec zvedlo ruku 22 zastupitelů, tedy všichni, kteří v tu chvíli hlasovali.