Parkoviště u knihovny – 30 volných míst. Masarykovo náměstí – 0 volných míst. Přesně takové informace by brzy mohli při cestě Děčínem získávat řidiči. Ušetřili by tak cenné minuty při hledání volného parkovacího místa. Například v Podmoklech musí celou čtvrť mnohdy několikrát obkroužit, než nějaké volné místo najdou.

„Určitě do podobného řešení chceme jít. Třeba pro ulici Práce by bylo pěkné mít návěstí už na Novém mostě,“ řekl radní pro IT a smart řešení Ondřej Smíšek. Podle něj jsou ale podobné systémy dvojsečné a je potřeba je využívat pouze tam, kde to dává smysl. Pokud jde o podélné stání jen s několika místy, může se velmi snadno stát, že se na jedno parkovací místo vydá hned několik řidičů najednou a celou ulici následně ucpou.

Zda se město vydá jen cestou informačních tabulí, nebo je doplní také mobilní aplikací, zatím jasné není. „Nejdůležitější jsou data. Pokud je máte, tak můžete mít jak návěstí, tak i aplikaci. Tu můžeme mít buď vlastní, nebo data poskytnout třetí straně,“ přiblížil možné řešení Smíšek.

On sám se přiklání k možnosti poskytnout data někomu jinému. Městu by pak odpadla starost s údržbou dalšího programu, navíc by nemuselo financovat jeho nákup a provoz, který vyjde na desítky tisíc korun. Navíc by se mohlo stát, že tuto službu bude využívat jen poměrně málo řidičů. Magistrát proto vše nyní buduje na principu otevřených dat.

Rozhledna Růženka.
Měsíc rozhleden láká na vyhlídky. Snaží se posílit i národní povědomí

K datům by se tak mohli řidiči dostat prostřednictvím aplikací Waze, Seznam nebo Google, které sledují hustotu provozu. Výhodné by to bylo právě i pro řidiče, kteří by si nemuseli stahovat další speciální program, který by využili třeba jen jednou za dlouhou dobu.

Děčín řeší také nové způsoby platby parkovného. To je nyní možné zaplatit hotově nebo pomocí SMS, podle Smíška nyní město zjišťuje možnosti dalších bezhotovostních způsobů úhrady parkovného.

Moderní technologie je možné vidět běžně v ulicích už dnes. A to především po setmění. Staré výbojkové lampy totiž ve velkém nahrazují nová LED svítidla, která mají hned několik výhod. Je u nich poměrně snadno možné navolit teplotu světla a jejich provozní náklady jsou mnohem nižší než u starých lamp.

Kovářská ulice ve Varnsdorfu.
Časovaná bomba? To přece víme, říkají místní o vyloučených lokalitách

„Úspory se pohybují určitě okolo 75 procent. Přesto návratnost není okamžitá, odhadujeme ji na přibližně deset let,“ řekl varnsdorfský místostarosta Josef Hambálek. V největším městě Šluknovského výběžku mají několik tisíc světelných bodů. S jejich výměnou za LED svítidla Varnsdorf začal zhruba před čtyřmi lety, nyní je vyměněná přibližně jedna třetina.

Do modernizace veřejného osvětlení se město pouští tam, kde dochází k výměně jiných sítí nebo se v dané lokalitě opravují chodníky a ulice. Elektrické vedení totiž dává pod zem a nechce zbytečně rozkopávat chodníky.