„Pas nabízí návštěvníkům města přehled o místních podnikatelích a jejich nabídce pro turisty. Díky pasu tak mohou lidé ušetřit nemalé finanční prostředky například při návštěvě děčínské zoologické zahrady, zámku, aquaparku nebo restaurací a kaváren," popisuje novinku mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Děčín spustil Turistické pasy.Turistické pasy nabízejí děčínská informační centra a vybrané hotely nebo penziony, zájemce vyjdou na třicet korun.

Děčín nedávno spustil nový kanál, na kterém nabízí nejen návštěvníkům Děčína zajímavé tipy na výlety nebo kulturní akce ve městě a jeho okolí. K webu idecin.cz nyní provozuje také facebookové stránky Děčín pro turisty.

Stejně jako Turistické pasy nebo web idecin.cz jsou ve stejné grafice vyvedené také další propagační materiály města nebo upomínkové předměty jako jsou například trička nebo tašky. Novinkou jsou stylizované mapy upozorňující na největší lákadla v Děčíně.

Děčín spustil Turistické pasy.Kromě Turistických pasů, které vydává děčínský magistrát, si mohou turisté pořídit také Kulturní pasy vydávané Euroregionem Elbe/Labe.

Také tyto pasy stojí třicet korun, využijí je turisté mířící na návštěvu do sousedního Německa. Jejich držitelé totiž mají levnější vstupné do šesti desítek kulturních zařízení. Slevu na vstupném je možné získat v řadě vyhlášených drážďanských muzeí a galerií, jako je například Albertinum, Dopravní muzeum Drážďany, nebo do drážďanské pevnosti. V okolí Míšně pak například zámek Moritzburg, který je i u nás známý především z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

INFOTuristické pasy nabízejí děčínská informační centra a vybrané hotely nebo penziony, zájemce vyjdou na třicet korun.