Děčínská radnice se obává o osud ordinací, které jsou v budově polikliniky. Objekt patří ministerstvu práce a sociálních věcí, které sem podle města chce údajně přesunout některé úředníky.

Nejpozději do roka by mělo být jasno. Včera se na tom shodl primátor František Pelant a náměstek ministra práce a sociální věcí Vladimír Šiška.

Jednání nejsou u konce. Jisté však je, že ministerstvo práce a sociálních věcí nemá zájem zrušit veškeré ordinace, které v současné době v poliklinice fungují. A to je především pro naše občany dobrá zpráva,“ řekl František Pelant.

Jednání se zúčastnil také ředitel děčínského úřadu práce Jiří Král. Právě o jeho úřadu se spekulovalo, že by měl polikliniku po rozhodnutí ministerstva o přesunu zabrat a doktory vyhnat. „Dnes nemůžeme přesně říct, jak velkou část polikliniky ministerstvo se svým superúřadem práce zabere,“ doplnil Pelant.

Děčín v minulosti usiloval o bezúplatný převod ze státu do majetku města. Ale tato snaha se s úspěchem nesetkala, stát o takové možnosti jednat odmítl.

„Je to složitá situace, vedeme jednání a víme, jak bychom měli konat, abychom záležitost dotáhli ke spokojenosti nás lékařů, úředníků a hlavně obyvatel města. Doufám, že vše stihneme,“ řekl v listopadu děčínský lékař a zároveň zastupitel Ladislav Trněný.

Pokud by ale stát chtěl polikliniku prodat, město by na ni jen těžko shánělo peníze. „A to vzhledem k tomu, že se velmi zadlužilo kvůli integrovanému plánu rozvoje a nyní každou investici musí schvalovat banka ,“ upozornil Trněný. Podle něj město v minulém volebním období zbytečně utratilo například 13 milionů za hotel v Křešicích, z něhož chtělo vybudovat dům pro seniory, ale nikdy to neudělalo.

Děčínská poliklinika funguje jako zdravotnické zařízení od roku 1938 s celou řadou služeb. K původní budově byl přistavěn zadní trakt v 70. letech minulého století.

V současné době ji ze dvou třetin využívají soukromé zdravotnické subjekty, které zajišťují služby v různých oblastech zdravotnictví, jsou tu odborní lékaři, rentgen, laboratoře i lékárna. Z jedné třetiny budovu užívá úřad práce.