Na Smetanově nábřeží se chystá akce, kterou město ještě nezažilo. Děčín se připojil k celostátnímu projektu na podporu konta Paraple. Akce se uskuteční jako součást Pálení čarodějnic 30. dubna od 17 hodin.

„Projekt se jmenuje Pomáhej během a spočívá v tom, že lidé běhají, aby pomohli těm, kteří nemohou a jsou upoutáni na vozíku. Samozřejmě nemusíte uřícení běhat po nábřeží, pokud sami nebudete chtít. Připravenou trať můžete volně projít nebo se přímo proloudat. V tomto případě skutečně platí, že důležité je, zúčastnit se,“ vysvětluje organizátorka Petra Tachecí.

Každý z účastníků na začátku zaplatí dobrovolné startovné, které kompletně celé půjde na konto Paraple. Poté, co absolvujete zhruba 500 metrů dlouhou trať, dostanete na jejím konci malou pozornost.

„Plánujeme, že celou trať nejprve projede člověk na vozíku a jeho výsledný čas bude vystaven na startu. Účastníci tohoto netradičního závodu si pak mohou zkoušet, jak jsou ve srovnání s ním rychlí nebo pomalí,“ vysvětluje Petra Tachecí.

Účast na akci přislíbily desítky děčínských sportovců včetně basketbalistů nebo hokejistů. Trať proběhne i primátor města Vladislav Raška. Do Děčína přijede také nejznámější český ultramaratonec Miloš Škorpil, který dvakrát oběhl Českou republiku a drží řadu rekordů v netradičních sportovních disciplínách. Trasu odběhne i mistr světa a světového poháru ve skicrossu Tomáš Kraus.

Akce je pořádána ve spolupráci s TJ Sokol Maxičky a Dobrovolnickým centrem Slunečnice.

Petra Tachecí