V těsném sousedství vlakového nádraží nabídne na dvou poschodích celkem 98 parkovacích míst. Řidiči by díky parkovacímu domu mohli v centru města snadněji zaparkovat.

Nový parkovací dům v Děčíně.Parkoviště bylo přednostně postaveno pro návštěvníky obchodního domu Korál, jehož vlastník do stavby parkoviště investoval přibližně třicet milionů korun.

„První hodina a půl je pro uživatele parkoviště zdarma. Za každou další půlhodinu zaplatí desetikorunu, což je srovnatelné s cenami parkování v okolí," říká ředitel Obchodního centra Korál Zdeněk Vála s tím, že se v budoucnu uvažuje o zřízení tak zvaných validátorů. Tedy zařízení, na kterých si zákazník Korálu označí svůj parkovací lístek. A následně bude moci využít bezplatného parkování.

Systém je nastaven tak, že si řidič při vjezdu na parkoviště vyjede z automatu lístek. Až bude odjíždět, přiloží ho k automatu uvnitř, který mu ukáže, kolik má za parkovné zaplatit.

Nový parkovací dům v Děčíně.Nové parkoviště, které hlídají kamery, a v provozu jsou 24 hodin denně, propojí s obchodním domem Korál nejen schodiště, ale také venkovní výtah. Ten vyveze zákazníky z obou pater parkoviště do všech pater obchodního domu. Hotový by měl být během následujícího týdne.

Většina lidí další parkovací místa v centru Podmokel vítá. I když stavba budí u některých rozporuplné reakce.

„Je to super, na české poměry i nezvykle rychle posta-vené. Jen jsem tajně doufal, že zde z boku k zastávce vznik-nou krásné stánky a kavárničky s terasou místo těch ostudných stánků a přívěsů před Korálem," napsal na facebookových stránkách Děčínského deníku například Jiří Rous.

Podle Jiřího Jandy je takové parkoviště dobrý nápad. „Jen je škoda, že parkování ve městě musí řešit soukromé subjekty a ne město samotné," dodal. „Samozřejmě že to byl dobrý nápad. Na pravé straně Labe, respektive v Děčíně, je parkoviště pod Atlantikem, v Podmoklech chybělo," napsal Pavel Sukdol.