U laminátových tobogánů, z nichž jeden je dlouhý 82 metrů a druhý 55 metrů, je poškozena kluzná dráha.

„To by mohlo ohrozit bezpečnost návštěvníků, je tam velké množství prasklin. Poškození byla zjištěna i na místech, která byla už dříve opravena. V některých prasklinách byla nalezena zatržená vlákna koupacího oděvu," uvedla Lakomá.

Náklady na výměnu tobogánů radnice odhaduje na 7,8 milionu korun a předpokládá, že práce začnou na jaře příštího roku. Zda bude při opravách omezen provoz, zatím není jasné.

„Stávající koryta dvou tobogánů se vymění za nová. Pro vyšší komfort jízdy se použijí koryta opatřená ve spodní části tepelnou izolací. Vrchní část tubusu bude tvořena průsvitnými díly. Součástí realizace je i výměna stávajících dojezdových jednotek. Tvar dráhy bude zachovávat," uvedla Lakomá.

Akvapark čeká ještě revize jednoho z vrtů, oprava fasády, realizace řídicích systémů a radnice se bude zabývat jeho dalším rozvojem v rámci technického pokroku a konkurenceschopnosti.

Dosud největší oprava se týkala střechy, kterou po devíti letech provozu zatékalo. Náklady byly 16,5 milionu korun. V hale se také měnily dveře, závadné vodovodní potrubí a ovládání, odborníci řešili havárii vrtu, trhliny v plášti.

Stavbou z roku 2001 se už jednou kvůli chybějící stavební dokumentaci zabývala policie, nikoho z vedení radnice ale neobvinila. Nyní kriminalisté prověřují, zda neporušil povinnosti při archivaci dokumentů někdo 
z jejích pracovníků.

„Vyšetřování ve věci zatím neskončilo," řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Areál s tobogánem a dvěma venkovními bazény byl pro veřejnost otevřen v září 2001. Výstavba přišla Děčín zhruba na 149 milionů korun. Rok po otevření zaplavila při povodních halu voda. Město tehdy vyčíslilo škody na 30 milionů korun.