Nejednalo se o příliš přátelské převzetí. Bylo nutné odvrtat zámky, aby se mohli městští úředníci spolu se strážníky a notářem dostat do hotelu.

„V pátek jsme převzali celý areál hotelu na Maxičkách. Třikrát jsme je vyzvali k předání, ale nereagovali. Proto jsme se rozhodli jít touto cestou," říká náměstek primátorky Jiří Anděl.

Zástupce Golden Hells Mojmír Sklenář, který je zatím posledním nájemcem hotelu na Maxičkách, tvrdí, že
k násilnému převzetí došlo jen kvůli neochotě radnice jednat.

„Dostali jsme vyzvání
k předání hotelu do datové schránky, ale rozporovali jsme to. Navrhli jsme čtyři termíny, ale ani jeden se zřejmě nehodil. Ani ve středu, ani ve čtvrtek. Odmítáme jednostranné jednání magistrátu," tvrdí Mojmír Sklenář s tím, že o postupu města věděl. Kromě jiného z usnesení rady města.

Hotel je prakticky prázdný, zůstalo v něm jen několik drobností a kuchyně, kterou tam Golden Hells nechala přivézt. Proto město nechalo objekt zabezpečit, aby nehrozilo, že i to málo někdo rozkrade.

„Myslím, že se nějakým způsobem dohodneme na převzetí našich věcí," věří v dohodu Mojmír Sklenář.

Areál se město Děčín snažilo pronajmout již delší dobu, nového nájemce se ale podařilo najít až v polovině předloňského roku.

Podepsání nájemní smlouvy nakonec zabránil konec platnosti povolení na vypouštění odpadních vod a poškozený tříkomorový septik. Smlouvu nakonec nájemce podepsal s městem na začátku loňského roku. Jenže smlouva nebyla platná ani rok. Rada ji totiž ke konci roku 2014 vypověděla.

Důvodem byly poměrně velké dluhy, které Golden Hells vůči městu má. Podle Anděla se jedná o 180 tisíc korun. Sklenář je ale přesvědčen, že nájemné platit nebylo nutné, protože hotel nebylo možné plně využívat. Bývalý nájemce tak bude vše řešit právní cestou a odvolává se na občanský zákoník.

Golden Hells chtěl pořádat na Maxičkách školy v přírodě nebo vzdělávací pobyty. Dokonce měl údajně domluveného i investora, který přinese potřebné finance. Ten podle Sklenáře od května místo Maxiček otvírá podobný areál 
u Křivoklátu.

Areál hotelu je ale velmi zanedbaný, poslední hosté z něj odjeli totiž před několika lety. Všechny pokoje jsou vybydlené a hotel potřebuje investici v řádu desítek milionů korun, aby mohl nabídnout kvalitní ubytování.

„Celý areál jsem si prošel
a je mi to hrozně líto. Je tam zoufalý nepořádek. V bývalé autobusové garáži je černá skládka," říká náměstek primátorky.

Nyní město bude hledat další možnosti, jak s poměrně rozsáhlým areálem na okraji Děčína naložit. Jako nejpravděpodobnější se jeví snaha 
o jeho prodej.

„Nechali jsme si udělat nový znalecký posudek. Ten stanovil cenu areálu na přibližně 20 milionů korun. Ten předchozí ji stanovil na 32 milionů," říká Jiří Anděl.

Nyní tak bude záležet na zastupitelích, zda budou s prodejem souhlasit. Město se přitom snažilo hotel již dříve prodat. Dokonce byl rok v nabídce jedné z děčínských realitních kanceláří. Prodat se jej ale nepodařilo.