Kinematograf bratří Čadíků letos Děčín nenavštíví. V srpnu navíc čeká městské kino týdenní odstávka. Fanoušci ale o filmový půst nepřijdou. Vedení kina a zámku pro ně totiž připravilo první letní kino na zámeckém nádvoří.

„Bohužel jsme se letos finančně nedohodli na tradičním letním kině, které organizoval Kinematograf bratří Čadíků. Věříme, že dokážeme ve spolupráci se zámkem vytvořit lepší akci za srovnatelné, nebo dokonce menší náklady," říká Martin Pošta.

Mezi hlavní výhody podle něho patří sociální zařízení zámku, krásné prostředí nebo kavárna. Příjemným bonusem je i vlastní výběr programu a data tak, že návštěvníci nepřijdou o filmy v době odstávky městského kina.

„Jsem také rád, že letos konečně dopřejeme oddech obyvatelům ulice Karla Čapka a okolí, které dříve trpělo nadměrným hlukem. Zde nikoho rušit nebudeme," vysvětluje vedoucí.

Organizátoři zajistí až 300 židlí, podle zájmu o rezervace na portálu vstupenka.cz.

„Každý si může přinést deku nebo křesílko vlastní. Pohodlí bude nutné, protože ve čtvrtek a pátek jsme se rozhodli promítat dva filmy za sebou za jednotné vstupné. Je to zároveň i takový pokus, zda je o podobné maratony zájem," doplňuje Martin Pošta.

Venkovní promítání neohrozí ani počasí, protože část hlediště bude zastřešená. Za vstupenku zaplatíte sedmdesát korun, promítat se bude po setmění.

Letní kino.