Ve středu ráno byli řidiči ze změny pěkně zmatení. Několik se jich zarazilo před zákazovou značkou na poslední chvíli. Další odbočili zpět na náměstí až když najížděli k Lázeňské. Řada z nich změnu nepochopila a považuje ji za naprosto zbytečnou.

„Ježíši na nebesích, to jsou myslitelé! Teď se provoz rozdělil a o to větší kolony budou na hlavní. Jak k tomu přijdou lidé na Pohraniční?" ptá se na Facebooku Děčínského deníku Otakar Mrhal.

Úřad navíc změnu oznámil až na poslední chvíli, v okamžiku, kdy už ke změně směru jízdy došlo. Řidiče to zaskočilo, řada z nich tu jezdí dlouhá léta.

Řidiče v Děčíně překvapila změna značení v Lázešnké ulici „Trochu Kocourkov," glosovala na Facebooku změnu Lenka Poláková Plaňanská.

Změna zaskočila i řidiče popelářského vozu, který sem zajížděl ve středu ráno.

„To bych rád věděl, který debil tohle vymyslel. Nechtěl by mi poradit, jak tu máme vyvážet popelnice?" rozčiloval se popelář.

Ve středu ráno totiž byla navíc Lázeňská ulice kvůli malování míst pro parkování uzavřena z obou směrů.
Podle děčínského magistrátu sáhli úředníci ke změně směru jízdy kvůli dopravnímu vytížení. Chtějí zkrátka řidičům zamezit, aby Lázeňskou využívali jako zkratku.

„Stalo se tak na základě žádosti místních občanů," vysvětluje mluvčí  magistrátu Markéta Lakomá.
Lázeňskou ulicí projíždělo poměrně dost řidičů, kteří si tudy zkracovali cestu například do nákupních center na Starém Městě nebo do Boletic a dále na Ústí nad Labem. Vyhnuli se tak totiž dvěma kruhovým objezdům, řadě přechodů a také semaforu.

Řidiči se ale zákazu rychle přizpůsobili a začali si cestu zkracovat ulicí vedle. Jenže Myslbekova ulice je hojně využívána chodci, kteří ji poměrně často považují za pěší zónu.

Řidiče v Děčíně překvapila změna značení v Lázešnké ulici „Myslbekova je užívaná převážně jako pěší ulice. Dnes jsem taky chtěla jet zkratkou 
a myslíte, že jsem jela zpět na hlavní? Ani omylem. Takže mě nas..li a jen jsem si to holt objela. Logika v tom není, jen zvýšili pravděpodobnost nehod!" rozohňuje se Danuše Doležalová.

„Moc tomu nepomohli. 
A v Myslbekově ulici se nebude dát projít," přidává se Roman Simurník.

Mezi diskutujícími na našem Facebooku se ale našli 
i zastánci změny. Například podle Jiřiny Sittich byl v Lázeňské ulici šílený provoz, navíc umocněný úzkou ulicí.