Původně požadovala radnice za areál bývalého hotelu přes 23 miliony korun. Do dražby se ale nikdo nepřihlásil. Nyní proto vedení Děčína snížilo cenu na 15,1 milionu korun. Šance, že se tentokrát podaří Maxičky prodat, je tak výrazně vyšší. Tuto cenu totiž nabídl již před první dražbou jeden ze zájemců. Tím je jedna z firem z děčínské skupiny Armex, která patří podle obratu mezi největší firmy v České republice.

„Dohadovací řízení se uskuteční 22. srpna v 10 hodin na magistrátu," uvedl náměstek děčínské primátorky Jiří Anděl.

Případní zájemci musí ještě před konáním dražby složit kauci. Ta byla stanovena na 755 tisíc korun. Tu je možné složit pouze bezhotovostně na městský bankovní účet.

Bývalý hotel na Maxičkách se město snaží prodat od roku 2007. Tehdy byla cena 27 milionů korun. Na základě nového posudku město letos snížilo cenu na 23,1 milionu, přesto se do dražby na jaře nikdo nepřihlásil.

Nejdražší na prodávaném areálu je stavební parcela, na které hotel stojí. Stále platí, že jednou z podmínek pro zájemce je zachování koupání pro veřejnost v rybníku, který je součástí areálu.

Maxičky, umístěné v lesích nad Děčínem, bývaly 
v minulosti vyhledávaným místem pro rekreaci. Po druhé světové válce areál získal stát. Jako rekreační středisko sloužil třeba ministerstvu vnitra. Děčín areál získal bezplatně v roce 2006.