Po zavedení autobusových linek do horní části sídliště volají lidé dlouhé roky. Lidé bydlící v horní části sídliště musí od zastávky ujít ke svému domu až jeden kilometr do prudkého kopce.

„Již dvacet let bydlím v horní části sídliště u lesa. A celou dobu nám slibují, že sem bude jezdit autobus," napsal v diskuzi na stránkách Děčínského deníku J. Novák.

Autobusy se ale nemají v této části sídliště kde otočit, navíc by nemohly zastavovat v zástavce U Zámečku. To druhé by měla právě nová zastávka změnit.

Její vybudování chce radnice zahrnout do rozsáhlého projektu obnovy chodníků na Teplické ulici od Podmokel až na hranice města v Bynově.

„Jedním ze stavebních objektů bude vybudování zálivu pro autobus ve směru od Děčína před světelným přechodem u speciální školy na Teplické ulici," říká mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

Nová zastávka by podle schváleného záměru měla vyjít na necelých pět milionů. Jedná se ale o velmi předběžný odhad, protože zatím ještě není hotová projektová dokumentace.

Ta bude odpovídat záměru Ředitelství silnic a dálnic, které chce křižovatku Teplické ulice a Rudolfovy ulice vedoucí do horní části sídliště přebudovat. Přesný termín ale zatím nezná.

„Návrh na přesunutí zastávky navazuje na zpracovanou studii revitalizace sídliště Bynov," dodává Lakomá.