Prvním červencovým lákadlem je už dnes představení Pábitelé ústeckého Činoheráku, které si budou moci užít diváci v jižních zahradách děčínského zámku. „Chceme, aby se v létě u nás v Děčíně lidé nenudili, mohli vyrazit za kulturou, sportem, potkat se s přáteli a zažít spoustu zábavy. Přišli jsme kvůli koronaviru o městské slavnosti, proto chceme obyvatelům i návštěvníkům města vše vynahradit v létě a v první polovině září,“ řekl Jaroslav Hrouda, který je pověřený pravomocemi primátora města.

Po Činoheráku přijede na zámek do jižních zahrad 17. července v rámci akustické tour skupina Čechomor, o pět dní později se pak bude možné na stejném místě přenést do Itálie v divadelní inscenaci Sluha dvou pánů. První srpnový den bude patřit na zámku Tonymu Ducháčkovi a jeho kapele Garage.

Nebude chybět ani Festival pouličního divadla. Bude dvoudenní a přiveze do Děčína profesionální soubory. Vystoupí zde například Veronika Žilková, Michaela Dolinová, Kryštof Rímský, Karel Zima nebo Jan Plouhar.

Děčíňané ani letos nepřijdou o ohňostroj, který se uskuteční 5. září. Ve stejný den je na programu také Mini Labefest, skromnější podoba oblíbeného květnového hudebního festivalu. „Na Smetanově nábřeží vystoupí například Ewa Farna, připravené je i tradiční dřevosochání,“ uvedl mluvčí magistrátu Luděk Stínil.

Živo bude ale také v podzámčí v pivovaru Nomád, kde chystají několik velkých koncertů, které spolu s pivovarem pořádá tým okolo hudebního klubu Garáž. Tím prvním bude vystoupení legendy z Valašského Meziříčí – Mňága a Žďorp zahraje na nádvoří pivovaru v pátek 24. července. Další hudební stálice přijede do Nomáda ve čtvrtek 20. srpna, kdy zde zahraje Robert Křesťan s Druhou trávou. Následující den pak bude patřit v pivovaru místním kapelám Černej pepr, Červánek a JB & The Late Night Band.

Na své si přijdou během letošního léta také milovníci sportu. Poslední červencový víkend se uskuteční terénní triatlon Železný knedlík, o týden později Labský streetballový pohár, připraveno je několik běžeckých závodů, Adrenalin Challenge nebo sokolský Tyršův Děčín.