„Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude vyměňovat asfalt za úplné uzavírky kruhového objezdu na Masarykově náměstí a části Pohraniční ulice,“ přiblížila mluvčí ŘSD Nina Ledvinová důvody dopravních komplikací, které postihnou Děčín od 26. července. Hotovo by mělo být 31. července.

Největší dopad bude mít oprava silnice a kruhového objezdu na autobusy městské i linkové dopravy. Jen městských linek tudy projíždí dvanáct.

„Spoje jedoucí od hlavního nádraží směrem na Myslbekovu ulici budou jezdit po objízdné trase přes Nový most, ze kterého sjedou k Zámeckému rybníku a dále pojedou do svých konečných stanic,“ uvedla mluvčí děčínské radnice Markéta Lakomá.

Výluka autobusů v Děčíně.

Bez autobusů směřujících z levého na pravý břeh se tak ocitnou lidé hned u čtyř stanic na přibližně dvou kilometrech u Tyršova mostu, Tyršovy a Myslbekovy ulice a Masarykova náměstí.

Problém to může představovat především pro starší lidi. Pokud například budou mířit z Podmokel na levém břehu na magistrát v budově bývalého okresního úřadu, bude pro ně doprava komplikovaná. Ze zastávky na Masarykově náměstí je to přibližně 250 metrů, od Zámeckého rybníka ale téměř 900.

Problematické to ale bude i pro cestující mířící na velká sídliště na Starém Městě, Kamenické ulici nebo v Boleticích. Ti, kteří běžně nastupují na Tyršově ulici, Masarykově náměstí nebo na Myslbekově ulici, budou muset dojít pěšky až k Zámeckému rybníku. Tedy v případě Tyršovy ulice znovu téměř jeden kilometr.

V opačném směru sice budou autobusy mezi levým a pravým břehem jezdit, mezi Myslbekovou a Masarykovým náměstím se ale budou muset vydat po objížďkách bočními ulicemi a na náměstí přijedou z ulice 28. října.

Oprava silnice se dotkne také linkových autobusů, které běžně staví na Tyršově nebo Myslbekově ulici. Tedy linky 432 do Ludvíkovic a dále na Janov, linky 434 do Hřenska, Chřibské a Krásné Lípy nebo linky 402 do Varnsdorfu.

Další omezení se bude týkat městské linky 204. „Zastávka 28. října nebude kvůli omezení obsluhována linkou do Březin,“ uvedla mluvčí děčínského magistrátu Lakomá.

Stavební práce jsou na kruhovém objezdu naplánované do dvou etap tak, aby byla vždy uzavřena jen jedna polovina objezdu a tu druhou mohly využívat autobusy alespoň v jednom směru.

Pro Děčín je to další velká dopravní komplikace, která je v poslední době způsobená stavbou státního správce silnic.

Řidiči mají ještě v živé paměti dopravní martyrium, které způsobila stavba Vilsnické spojky. Na přibližně rok a půl se Podmokly kvůli objížďkám proměnily v jeden obří kruhový objezd. Při stavbě spojky totiž bylo nutné uzavřít podjezd Pětimostí, kterým vede frekventovaná silnice první třídy mezi Libercem a Teplicemi. Velmi často po ní jezdí také řidiči mířící na dálnici do Německa.

Problémy nadělala také kompletní přestavba mostu přes Jílovský potok na stejné silnici. Do té se ŘSD pustilo ve stejné době, kdy stavělo Vilsnickou spojku.