Ačkoli do komunálních voleb zbývá ještě několik měsíců, už nyní je jasné, že od podzimu bude mít Děčín nového primátora nebo primátorku. Současná představitelka města Marie Blažková totiž o další čtyři roky v zastupitelstvu usilovat nebude.

Marie Blažková své pokračování v komunální politice zvažovala dlouho, celkem čtyři měsíce. „Práce pro město mě baví, je to výzva. Na druhou stranu člověk zvažuje, co mu to bere. Bere mu to třeba i čas pro něj samotného. Svou roli při mém zvažování hrálo také zdraví. Nakonec jsem se po zvážení všech argumentů pro i proti rozhodla, že nebudu znovu kandidovat a z politiky zcela odejdu,“ svěřila se primátorka v exkluzivním rozhovoru pro Týdeník Děčínsko.

Na pozici jedničky na kandidátce hnutí ANO ji nahradí šéf místní buňky Jaroslav Hrouda.

O tom, kdo usedne do primátorského křesla, rozhodnou lidé v komunálních volbách na podzim. Nového lídra budou mít kromě ANO i sociální demokraté, které by měl do voleb vést právník Arnošt Špaček.

Velký návrat pak chystají občanští demokraté, kteří budou usilovat o hlasy v čele s Milanem Kuncem. Ten býval starostou v polovině 90. let, tehdy jedním z nejmladších v republice.

Ke změnám dochází i na ostatních kandidátkách. Například KDU-ČSL se rozhodla dát vale Volbě pro město a jít do voleb s TOP 09. Volba pak bude o hlasy usilovat spolu se Starosty a nezávislými.

Více k tématu voleb a celý rozhovor s primátorkou Marií Blažkovou naleznete v novém čísle Týdeníku Děčínsko.