„Oslovili mě známí, co akci organizují, že by tam chtěli slackline udělat. Už jsem na to koukal dříve, že je to pěkný mezi Pastýřskou stěnou a zámkem, tak jsem rád, že to takhle vychází," řekl Deníku Danny Menšík.

Na 19. ročníku Adrenalin Challenge by měl Danny vystoupit v neděli 14. května okolo 15. hodiny. Od Pastýřské stěny na zámek přes Labe přejde ve výšce asi 100 metrů lajnu dlouhou téměř 300 metrů.

V Děčíně ale kaskadér nebude poprvé. „Jezdím do Dolního Žlebu do labského údolí a do Ostrova lézt, ale na slackline jsem tam byl teprve dvakrát," říká Danny Menšík s tím, že se kromě slackline věnuje také horolezectví.

Před pár dny tomu byl rok, co Danny Menšík společně s Nathanem Paulinem pokořil světový rekord v chůzi na highline.

„Jsem spoludržitel světového rekordu s kamarádem z Francie. Rekord je na délku 1020 metrů," upřesňuje mladý kaskadér.

Rekord se Dannymu podařilo pokořit až napotřetí, ale s neuvěřitelným časem 40 minut.

Slackline Danny dělá od roku 2011. Díky sportu hodně cestuje. „Vloni jsem byl dvakrát v Číně a teď se tam chystám znovu, i třeba v Turecku a všude možně po Evropě. Když to vyjde, tak se na podzim chystám do Ameriky na nějaký trip. Nejvíce ale jezdím hlavně do Alp a Francie," uzavírá Danny.

Co je slackline?Slackline je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Existují různé druhy „lajn". Lajny nízko nad zemí, na kterých se dělají zejména triky, highlajny natažené několik desítek až stovek metrů nad zemí, lajny nad vodou nebo extrémně dlouhé longlajny. Zdroj: wikipedie.cz