Poměrně netradiční zábavu si v noci ze středy na čtvrtek vymyslel šestadvacetiletý muž z Děčína. Cestou domů odkopával dlaždice z budovy v centru Děčína. Krátce poté jej zadrželi strážníci děčínské městské policie.

Na mladíka upozornil jeden z obyvatel města, který uslyšel křik z ulice. Venku viděl mladíka, který kopal do všeho kolem sebe, přičemž se zaměřil zejména na jednu z budov.

„Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Mladík se mezitím přemístil 
o několik desítek metrů dále, kde pro změnu kopal do zastávky, kterou naštěstí neponičil. Následně se vymočil na jednu z přistavených popelnic. Strážníci jej okamžitě zadrželi a v dalším ničení okolí mu zabránili," uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Mladík se strážníkům k poničení obkladů u jedné z budov přiznal. Jako vysvětlení uvedl, že se mu líbilo, jak dlaždice praskají. Mladíka strážníci předali státní policii.

Noční směnu strážníkům mírně řečeno zpestřil i další podivín. Toho zjevně fascinovalo rozbíjení skla o silnici, neboť se bavil tím, že v opilosti házel sklenice z okna svého bytu v děčínské čtvrti Podmokly.

„Strážníkům a policistům se muže, který byl poměrně agresivní, podařilo zklidnit. Hlídky na místě zadokumentovaly veškerý nepořádek, který muž způsobil. Ze svého jednání se bude zodpovídat před správním orgánem," dodal ředitel Horák.