Na nestabilní skalní bloky přišli dřevorubci, kteří měli na starost bezpečnostní těžbu stromů poškozených letním požárem. "Provoz na komunikaci mezi Hřenskem a Mezní Loukou ohrožují čtyři nestabilní skalní bloky o celkovém objemu 75 metrů krychlových. Nestabilní bloky leží v příkrém svahu nad silnicí, autobusovou zastávkou a dalšími stavbami, v prostoru naproti penzionům Lucerna a Klepáč," uvedl mluvčí správy národního parku Tomáš Salov. Správa parku proto okamžitě zastavila těžbu dřeva.

Policie. Ilustrační foto
Žena v autě v Želenicích pravděpodobně zemřela na mozkovou příhodu

Uzavírka se dotkne nejen řidičů, ale také veřejné dopravy. Autobusové linky totiž budou muset jezdit po objížďce přes Jetřichovice. "Závěrem posouzení je, že hrozba pádu skalních bloků je bezprostřední, v jednom případě již dokonce k dílčímu řícení došlo," doplnil Salov.

Správa parku odhaduje, že sanace skal vyjde na jeden milion korun. „V zájmu co nejrychlejšího vyřešení vzniklé situace je správa parku připravena sanaci skalních bloků po odborné stránce připravit a případně zajistit i její předběžné financování. Po právní stránce je otázka, kdo má sanaci provést a zaplatit, nejednoznačná. Pokud by v tomto ohledu mělo dojít k rozporům, budeme spravedlivou dělbu nákladů s jednotlivými aktéry řešit později,“ uvedl ředitel správy parku Petr Kříž.