Ještě přibližně tři kilometry scházejí k dokončení cyklostezky po levém břehu Labe z Roudnice nad Labem 
do Nučniček, kde je přívoz přes řeku.  Cyklisté na severu Čech tak mají k dispozici další část cyklostezky.

Síť cyklostezek v kraji postupně roste, před několika dny byla slavnostně uvedena do provozu cyklostezka Ploučnice na Děčínsku. Zatím nejnovější částí tohoto úseku je 1400 metrů asfaltové cesty 
z Roudnice podél plavebních komor k Židovicím. Rekonstrukce stála přibližně 3,6 milionu korun, z toho 2,2 milionu město získalo jako dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Zbytek platilo ze svých peněz. Řekl to mluvčí Roudnice Jan Vancl.

Před Židovicemi však nový povrch končí a nahrazuje jej kamenitá dlažba. Obec totiž ještě svůj úsek cyklostezky nezrekonstruovala.

„Máme již stavební povolení a v červnu požádáme SFDI 
o dotaci," uvedl starosta Židovic Miloslav Krejný s tím, že obec by ráda získala až 90 procent plánových nákladů v celkové výši 3,5 milionu korun. Na katastrálním území Židovic se nachází zhruba 1,2 kilometru cesty kolem Labe.

„Až získáme dotaci, vypíšeme výběrové řízení," řekl starosta s tím, že stavební práce by mohly začít za rok.
Další obcí na trase jsou Hrobce, které svůj díl cyklostezky již vybudovaly. Trasa do sousedních Libotenic však stále chybí, stejně jako poslední část z Libotenic k přívozu 
v Nučničkách.

„Na tomto úseku nás čekají problémy s vlastnickými vztahy, soukromí majitelé na svých pozemcích cyklostezku nechtějí," řekl Krejný.

Cykloturisté tak zatím musejí zhruba kilometr do Nučniček absolvovat po silnici spojující Roudnici s Terezínem. V Nučničkách mají na výběr. Buď se nechají převézt na druhý břeh, po kterém se mohou vrátit zpět do Roudnice a dokončit tak okruh, nebo pokračovat do Terezína. K tomu mohou využít i asfaltové cesty v polích.

Budování Labské stezky zbrzdily loňské červnové povodně. Pro horská a treková kola je sjízdný celý úsek 
z Vrchlabí na Trutnovsku do Dolního Žlebu na Děčínsku. Cyklostezka s tvrdým povrchem, oddělená od aut, je ale zatím na 131 kilometrech z celkových 350 kilometrů. Popis jednotlivých úseků cyklotrasy zájemci najdou na portálu www.labskastezka.cz.