Stovky tisíc dal Varnsdorf do úpravy oblíbené oddychového místa okolo rybníku Mašíňák. Jen trávníky stály přibližně 200 tisíc korun. Jenže nedávno je začal ničit neznámý vandal jezdící po okolí na čtyřkolce.

„Poničené cesty, poničený trávník nebo vytrhané fošny z dřevěných lávek pro pěší,“ vypočítává vedoucí odboru investic a majetku Jaroslav Beránek.

Škodu město zatím nemá vyčíslenou. Pokud ale přesáhne pět tisíc korun, tedy hranici pro spáchání trestného činu, chce se obrátit na policii.

Na řádění někoho na čtyřkolce si stěžují také místní nebo rybáři. Má s ní prohánět okolo oblíbeného rybníka i během noci. Se čtyřkolkou jezdí nejen po cyklostezkách, ale i po cestách pro pěší nebo lesních cestách, kam je vjezd zakázán.

Například Teplice lavičkovou vyhlášku nemají. Lavičky tak často využívají bezdomovci k odpočinku či popíjení alkoholu.
Boj o lavičkovou vyhlášku: Kraj je na straně Varnsdorfu

Na webu radnice se objevila i fotografie muže na čtyřkolce, který má mít poničené okolí Mašíňáku na svědomí. U fotografie byla zároveň výzva, zda lidé třeba nepoznají muže na čtyřkolce.

Pátrání po neznámém muži z fotografie, kterou pořídil jeden z úředníků varnsdorfské radnice, ale dlouho netrvalo. Hned druhý den po zveřejnění totiž na městský úřad přišel muž, který se na fotografii poznal. Rázně ale popírá, že by poničené okolí Mašíňáku měl na svědomí on. Podle některých svědků tam jezdí na čtyřkolce i jindy.

„Na té fotce jsem to já. Ale to, co se okolo toho tvrdilo, to pravda není. Nic jsem neničil, ani tam nejezdil po nocích,“ řekl Deníku muž, jehož jméno redakce má k dispozici. Po vzájemné domluvě se ale rozhodla jej nezveřejnit.

Podle informací zveřejněných na webu měl dokonce najíždět na jednoho z městských úředníků. I to popírá. „Mám i lidi, kteří tam v tu chvíli byli. A nic takového neviděli. Vše je to smyšlené,“ dodává majitel čtyřkolky.

S jezdci na čtyřkolkách jsou problémy téměř všude, především v lesích a na polních cestách. V minulosti tak například ničili lesy v okolí Dolní Poustevny nebo Arnoltic. Přitom například ve Varnsdorfu mají legální možnost, jak si zajezdit a vyzkoušet své umění za řidítky.

RADNICE PÁTRÁ

„Ve Varnsdorfu máme pro čtyřkolkáře dráhu, na které mohou v určené časy jezdit,“ dodává Jaroslav Beránek z varnsdorfské radnice. Ta nadále pátrá po tom, kdo okolí rybníka ničí.

Pokud by policisté nebo strážníci městské policie přistihli čtyřkolkáře, jak jezdí například po lese nebo lesních cestách, mohou mu udělit pokutu. Vjezd motorových vozidel do lesa totiž výslovně zakazuje lesní zákon.

Vojtěch Dyk spolu s B - Side Bandem zahájili letošní děčínské městské slavnosti.
Labefest bude opět dražší, tentokrát o čtvrt milionu