To zní jak z „Pána prstenů“. Jenom s tím rozdílem, že na papíře to fungovalo lépe panu Tolkienovi než pánům z našeho Kraje. Náš Kraj je moudrý a chytrý. Dělá, co může. Pro dobro Kraje.

Na Kraji, kam rozhodující panstvo jistě nedojíždí pravidelně nějakými komplikovanými vlakovo-autobusovými spoji, se to krásně od stolu rozhoduje, co je pro Kraj dobré. Okolnost, že na krajích Kraje žijí nějací lidé, není na Kraji zvlášť důležitá.

Občas, před volbami, si na ně někdy možná trochu vzpomene. Ovšem jen někdy, možná a trochu. Říkám to pořád, nějakému Kraji nesejde na plus minus 40 000 voličských hlasů, když jich má v okolí větších měst a sídla Kraje řádově více.

Ve Výběžku pomalu mizí lékařská péče, dopravní infrastruktura nic moc, poddimenzovaná elektrická síť, váznoucí a ubývající dopravní obslužnost. Na čem se tu dá opravdu dobře vydělat, je pěstování „strukturálně postižených regionů“, jak se tomu říká odborně. Na ty se dají čerpat slušné dotace. Jenže asi ne na rychlíky, autobusy, lékaře, elektřinu, na podporu malých podnikatelů atd. - ve Výběžku…

Martin Schulz, Doubice