Již nejste naši reprezentanti, odstupte ze svých funkcí. Vedení sociální demokracie v Rumburku po několika měsících opět tvrdě vystoupilo proti starostovi Jaroslavu Trégrovi a místostarostovi Darku Švábovi. Starosta ale o odstoupení neuvažuje.

Další výzva k odstoupení přišla poté, kdy byl starosta Rumburku Jaroslav Trégr policií znovu obviněn v souvislosti s údajnými dotačními podvody na rumburský mládežnický fotbal. Jako první
o tom informoval Děčínský deník. Spolu s ním by měl odejít i místostarosta Darek Šváb. Oba politici byli zvoleni před třemi lety za sociální demokracii, Trégr jako nestraník.

„Výbor místní organizace opětovně konstatuje závažnost obvinění ze strany Policie ČR vůči Jaroslavu Trégrovi a poškození dobrého jména ČSSD. Výbor vyzývá obviněného Jaroslava Trégra a Darka Švába jako politicky odpovědnou osobu za prosazení Jaroslava Trégra do funkce starosty města Rumburk 
k okamžitému odstoupení 
z funkcí starosty a místostarosty města Rumburk," píše vedení  rumburských sociálních demokratů.

Starosta Trégr ale nechce 
o odstoupení ani slyšet – podle něj není důvod.

„Kdyby měl starosta odstoupit pokaždé, když je vyšetřován policií, tak bychom tu měli každý měsíc nového starostu. Nechci zklamat lidi, kteří mi věří," řekl Jaroslav Trégr Děčínskému deníku 
s tím, že vše chce nechat dojít až do úplného konce. Tedy 
k soudnímu jednání.

„Tam se ukáže, že jde o blbiny a vykonstruované věci," dodává Trégr.

Není to první podobná výzva, kterou výbor místní organizace dvěma nejvyšším představitelům města adresuje.
Poprvé je vyzval výbor místní buňky sociální demokracie k odstoupení v červnu, tehdy se dokonce někteří sociálně demokratičtí zastupitelé odhodlali k tomu, že navrhli zařadit do programu jednání jejich odvolání. Ale neuspěli.

„Tentokrát ale neuvažuji o tom, že bych znovu podal návrh na odvolání starosty Trégra a místostarosty Švába. Již jednou jsem to zkusil a nebyla k prosazení takového návrhu dostatečná vůle. Jde spíše o deklaratorní záležitost," říká o výzvě k odstoupení předseda sociální demokracie v Rumburku Ladislav Pokorný.

Sociální demokracie se tak chce distancovat od obou politiků. Podle usnesení totiž již nereprezentují stranickou buňku v Rumburku.

Když sociální demokracie v létě vyzvala Trégrem se Švábem k odstoupení, místostarosta proti tomu tvrdě ohradil.

„Je to na politickou objednávku. Všechno to, včetně této výzvy na naše odstoupení, má totiž zakrýt pochybení 
z minula. Na ta upozorňuje auditor v závěrečném účtu. Navíc jsme na jednání strany, ze kterého vzešla výzva k odstoupení, nebyli pozváni, což je proti stanovám," řekl tehdy Děčínskému deníku Darek Šváb.