Pondělí 27. ledna –  Na počátku roku zkrachovala děčínská cestovní agentura Aloha. Teprve až o několik týdnů později vyšlo najevo, že má obří dluhy. Podle insolvenčního návrhu, který na sebe podala sama firma, se měly dluhy vyšplhat na šest a čtvrt milionu korun. Mezi věřiteli jsou nejen klienti, ale i cestovní kanceláře, kterým Aloha dluží stovky tisíc korun. Nejvíce ale dluží bankám, ty se na celkovém dluhu Alohy podílí přibližně polovinou. Krajský soud ale insolvenční návrh kvůli formálním nedostatkům zamítl.

Úterý 28. ledna – Policie v úterý zveřejnila výsledky dvou úspěšných vyšetřování. Spolu se zásahovou jednotkou a speciální pořádkovou jednotkou posbírali detektivové čtyři lidi, které podezřívají ze sedmi loupežných přepadení, pěti na Děčínsku a dvou na Litoměřicku. Kromě benzinových stanic lupiči měli přepadnout také spořitelnu v Děčíně na Husově náměstí. Kriminalistům se podařilo zadržet také pachatele přibližně padesátky vloupání do garáží a zahradních chatek.

Středa 29. ledna – Ve středu se poprvé v této sezóně rozjely vleky v lyžařském středisku v Horním Podluží. Sjízdná je zatím jen hlavní sjezdovka, na které leží asi čtyřicet centimetrů technického sněhu, ale intenzivně tu zasněžují, a to i dětský areál a dvě vedlejší sjezdovky pro méně zkušené lyžaře a snowboardisty. Hornopodlužský lyžařský areál je díky večernímu osvětlení 
v provozu denně až do osmi hodin.

Čtvrtek 30. ledna – Ve čtvrtek dostali žáci základních škol vysvědčení. Ohodnocení své práce za první pololetí si převzali den před koncem ledna, v pátek totiž byly pololetní prázdniny.

Pátek 31. ledna – Na Šluknovsku řádí gang zlodějů. Zaměřují se především na chaty a chalupy, nepohrdnou ale ani rodinným domem. Jeden takový vykradli například v Lobendavě za bílého dne. Zloději jen počkali, než jeho majitelé vyrazí do práce a děti do školy a vydali se na lup. Jen Lobendavě takto někdo vykradl během pouhých dvou týdnů tři chalupy a jeden dům. Zloději ale řádí i v okolí Lobendavy. Podobnou zkušenost mají i v nedaleké Lipové. Podle lidí žijících v této části Šluknovska jsou zde málo vidět policisté, zloději se proto cítí poměrně v bezpečí.

Sobota 1. února – Až do 9. března budou jezdit vlaky na Kozí dráze mezi Děčínem a oblíbeným cílem lyžařů Telnicí. V době jarních prázdnin jezdí v sobotu a v neděli mezi Děčínem a Telnicí tři páry vlaků. Na první ranní spoj plynule navazuje skibus, který cestující dopraví od nádraží ke sjezdovkám.

Neděle 2. února – Počet obyvatel Děčína klesl pod hranici 50 tisíc. Méně než padesát tisíc měl Děčín již loni. Jako první na to upozornil Děčínský deník. Pokles obyvatel bude mít dopad i na městskou pokladnu. Počet obyvatel je totiž jedním z kritérií, podle kterých se rozdělují daňové příjmy. Děčín tak přijde až
o několik milionů ročně. Podle předpokladů magistrátu by se mělo jednat o dva až tři miliony korun. Tedy o částku, kterou
v průměru dává město na provoz jedné mateřské školy.