Sobota 14. května – V sobotu se naplno rozběhly letošní slavnosti. Po pátečním ohňostroji se lidé bavili na hudebním festivalu, jehož hlavní hvězdou byl Miroslav Žbirka. Na Mariánské louce se pak děti bavily na pohádkovém klání, sochaři s motorovými pilami vytvářeli dřevěné sochy. Nemohl chybět ani tradiční extrémní závod Adrenalin challenge.

Neděle 15. května – Rodinnou tragédií skončily dlouholeté spory mezi manželi žijícími v Děčíně Bynově. V neděli večer byl v Kyjevské ulici nalezen mrtvý muž v tratolišti krve. Policie později obvinila manželku mrtvého muže z vraždy. Podle sousedů se jednalo 
o problémové manžele, kteří holdovali alkoholu a násilí
v jejich domácnosti nebylo ničím výjimečným. V minulosti dokonce u muže již údajně zasahovala sanitka, protože jej manželka pobodala. Divoké soužití vyvrcholilo v neděli večer. Podle sousedů měla asi padesátiletá žena křičet, že manžela někdo pobodal a ukradl mu z kapsy sto tisíc eur. Ale tomu nikdo moc nevěřil, oba si totiž u svých sousedů chodili často půjčovat.

Čtěte: Vražda v Bynově: Muže zřejmě ubodala jeho žena…ZDE…

Pondělí 16. května – Domov pro seniory se může pyšnit novým, tak zvaným sociálním automobilem. Ten získala organizace v rámci speciálního projektu agentury Kompakt. Projekt je postaven na zcela jednoduché myšlence: Firmy a společnosti daného regionu si na autě zakoupí reklamní plochu, z čehož se pořízení auta zaplatí.

Úterý 17. května – Zcela jednoznačně si v úterý poradili varnsdorfští druholigoví fotbalisté s Vyšehradem. Ten si odvezl šestibrankový příděl, na kterém se hned třemi brankami podílel Ladislav Martan. Vyšehrad oproti tomu překonal Samoela v brance Varnsdorfu pouze jednou.

Středa 18. května – Ve středu soudce vyhověl návrhu státního zástupce a poslal šestapadesátiletou ženu obviněnou z vraždy manžela do vazby, protože podle názoru soudu panují obavy, že se bude obviněná žena trestnímu stíhání vyhýbat, případně by mohla uprchnout. Státní zástupce navrhoval vazbu také kvůli obavám z ovlivňování svědků. V tom mu ale soud nevyhověl, protože by s největší pravděpodobností neměla koho ovlivňovat.

Čtvrtek 19. května – Invalidní důchodkyně z Jílového by měla za pokus o vraždu vnuka strávit 16 let ve vězení. Ve čtvrtek tak rozhodl krajský soud. Kromě pokusu o vraždu ji potrestal i za pokus o pojistné podvody. Případ se odehrál loni na konci července v Jílovém. Podle soudu ženu postupně opouštěli rodinní příslušníci, žít s ní nechtěl ani tehdy třináctiletý chlapec, kterého měla v pěstounské péči. Navíc se potýkala s dluhy. Dítěti podle soudu podala víno s tlumícími léky, aby usnulo, a pak zapálila dům, ve kterém oba žili. Chlapce pak vzbudila házením kamení do okna sousedka.

Psali jsme: Za pokus o vraždu vnuka má jít žena na 16 let do vězení…ZDE…

Pátek 20. května – Velký sportovní svátek zažil v pátek Děčín. Téměř přesně po roce se do Děčína vrátilo finále basketbalové ligy. Stejně jako loni v něm Válečníci poměřili své síly s hegemonem českého basketbalu posledního desetiletí, Nymburkem. A stejně jako loni se zápas uskutečnil ve spolupráci BK Děčín a HC Děčín na zimním stadionu. Tehdy na zimák přišlo 4 850 diváků, čím děčínský basketbalový klub vytvořil divácký rekord v návštěvnosti basketbalového utkání v nejvyšší české soutěži. Také letos chtěl BK Armex Děčín vylepšit rekord, tentokrát se ale nezadařilo. Do ochozů zimního stadionu si našlo cestu 3 850 diváků, což byla nejvyšší návštěvnost na basketbale v této sezóně nejen v Děčíně, ale v celé České republice. A to přesto, že v prvním utkání prohrál Děčín o více než 60 bodů, do utkání totiž mohlo nastoupit jen osm hráčů Děčína, ostatní mají zdravotní problémy. Dva Válečníky poslaly na marodku příušnice, právě kvůli této nemoci hrozilo, že se páteční utkání neuskuteční. Ostatní hráči ale podstoupili zdravotnické testy, které prokázaly, že jsou zdraví.

Čtěte: Porážka? I přesto celý zimák tleskal ve stoje…ZDE…