Sobota 25. června – Ve Šluknově slavnosti trvaly dva dny. Začaly v pátek, hlavní program pak pokračoval v sobotu. Laděné letos byly do westernového stylu. Zněla proto country muzika, bylo k vidění vystoupení s bičem i finále hudební soutěže.

Za tmy nechyběla ohňová show a také ohňostroj. Užili si i fanoušci populární muziky, vystoupila totiž skupina Kabát revival a přijel také slovenský zpěvák Miro Žbirka či Roman Vojtek se svou kapelou.

Neděle 26. června – Zaveďte funkci desegregátora, zaplaťte romským dětem doučování o prázdninách. To jsou jen některá z doporučení, která zaslala ombudsmanka Anna Šabatová na krásnolipskou radnici. Na ombudsmanku se obrátili lidé nespokojení s rozdělením dětí do stávajících prvních tříd. Podle jejich názoru to bylo podle etnicity, jedna třída je tak téměř čistě romská. Takové závěry ale vedení Krásné Lípy dlouhodobě odmítá. Podle vedení města i školy byly děti rozděleny podle svých schopností a znalostí.

Pondělí 27. června – První trénink v přípravě na novou sezonu absolvovali v pondělí dopoledne fotbalisté druholigového Varnsdorfu. Na něm již chyběl Matěj Kotiš, jemuž klub neprodloužil smlouvu.

Čtěte: Konec volna! Varnsdorf už se potí v dresech…ZDE…

Úterý 28. června – Stejně jako loni, tak i letos vypomáhá s dohledem na bezpečnost a pořádek na plaveckém areálu najatá soukromá ochranka. A již během prvního víkendu měla práci.
„Jeden z návštěvníků na nás o víkendu křičel, že jsme rasisté a koukáme na něj jako na zloděje. Ochranka jej totiž přistihla, jak čachruje s lístky. Což se čas od času stává," popisuje Bayer.
Návštěvník dokonce kvůli tomu na ochranku a pracovníky plaveckého areálu zavolal policii. Jenže jak se později ukázalo, nejenže měli pracovníci plavečáku a ochranka pravdu, ale onen návštěvník má za sebou i poměrně bohatou trestní minulost.

Středa 29. června – Na Základní škole Vojanova v Děčíně začaly dětem prázdniny již ve středu. Velkou radost měli především prvňáčci, škola si pro ně totiž připravila překvapení: přímo do tříd jim přišel vysvědčení předat Mimoň z populárního animovaného filmu.

Psali jsme: Vysvědčení rozdal dětem Mimoň…ZDE…

Čtvrtek 30. června – Zbrusu nová světla budou ještě letos na dvou děčínských sportovištích. Radnice totiž investuje do modernizace zimního stadionu a basketbalové haly několik milionů korun. Naopak šatny na zimáku se opravit nepodaří, město nedostalo dotace.

Pátek 1. července – Více než milion korun by mělo stát zabezpečení a oprava cyklostezky pod děčínským zámkem. Opravit je potřeba tři mostky a zabezpečit svahy. Opravit potřebují tři lávky a svah v úseku na cyklostezce pod děčínským zámkem.

Čtěte: Cyklostezka pod zámkem potřebuje opravu, vyjde na více než milion…ZDE…

„Na lávkách je potřeba vyměnit zábradlí, na kterém zřejmě nezafungoval ochranný nátěr. Na dvou lávkách je pak potřeba vyměnit dřevěnou mostovku," vyjmenovává problémy náměstek primátorky Jiří Anděl.