Sobota 26. července – V sobotu krátce po poledni došlo k výbuchu plynu v rodinném domku v Jílovém. Dům se změnil v hromadu sutin a trosek, střepy létaly desítky metrů. Sedm lidí bylo zraněno. Kdo za výbuch může je předmětem vyšetřování.

Neděle 27. července – Na místě výbuchu se sešla rodina a příbuzní. Pracovat ale nemohli, pojišťovna jim totiž o víkendu neposlala likvidátora.

Čtěte: Trosky domu vydaly i funkční notebook…ZDE…

Pondělí 28. července – Pastýřská stěna v Děčíně si vyžádala další lidský život. Dolů ze skály se tu vrhl třiašedesátiletý muž. Svůj sebevražedný skok nepřežil, přivolaní záchranáři mu již nemohli pomoci.

Úterý 29. července – V Jílovém konečně začal úklid trosek zříceného domu. Rodině začali pomáhat dobrovolníci, mezi nimi i jílovští dobrovolní hasiči. Technické služby sem přistavily kontejnery na suť. Na místě byl i likvidátor pojišťovny. Město Jílové také rozjelo sbírku pomoci – lidé mohou přispívat jak finančně, tak materiálně. Posádka unikátní lodi z PET lahví, která několik dní kotvila v Děčíně, neboť čekala na povolení z Německa k plavení po Labi, vyhlásila konec plavby a vyvěsila parte. Němci jí totiž povolení nevydali, měli spoustu požadavků, na jejichž splnění nebyl čas.

Středa 30. července – K brutálnímu napadení došlo v noci v Děčíně na Starém Městě. Čtveřice Romů tu podle svědků zmlátila tři lidi, z toho jednu dívku. Jeden z napadených mužů skončil s rozmláceným obličejem v nemocnici. Mateřská školka v Děčíně na Jalůvčí prokoukla. Nadšenci z řad zaměstnanců totiž opravili a natřeli její fasádu. V Křešicích byla z Labe na souš vytažena loď  NIKE, na které její majitelé zřídí plovoucí galerii. Budou se tu konat výstavy a koncerty.

Čtěte: Tak rozbitý obličej nevidí doktoři ani po těžké bouračce!…ZDE…

Čtvrtek 31. července – Posádka lodi z PET lahví vyrazila na další cestu do Hamburku, tentokrát už ale ne lodí. Ta zůstala v Děčíně. Dobrodruzi sedli na kola oblepená PET lahvemi a vyjeli s tím, že pojedou asi tři týdny.

Pátek 1. srpna – Další služba turistům v Děčíně začala fungovat – mezi zámkem a zoo začaly jezdit mikrobusy. Mají turistům usnadnit pohyb ve městě. Mikrobusy jezdí nepravidelně, je třeba si je zavolat.  Policie uvedla, že chytila jednoho z útočníků v Děčíně na Starém Městě. Více informací ale nechtěla zveřejnit. Muž zraněný po napadení byl stále v ústecké Masarykově nemocnici.