Sobota 7. června – Téměř o všechny prsty na rukou zřejmě připravil v sobotu večer výbuch na Mariánské louce v Děčíně čtyřiačtyřicetiletého muže. Těžce zraněného muže odvezla sanitka do nemocnice, v zámeckém parku následně zasahovali pražští pyrotechnici. Policie měla totiž obavy z dalšího výbuchu. Kvůli tomu také uzavřela na několik hodin celou Mariánskou louku.

Čtěte: Děčín: Výbuch uprostřed města připravil muže o prsty…ZDE…

Neděle 8. června – Na zřícenině hradu Tolštejn u Jiřetína pod Jedlovou skončily tradiční Tolštejnské slavnosti. Bohatý dvoudenní program čtrnáctého ročníku nabídl například ohňovou show, Bílou paní, souboje rytířů, středověkou muziku či pohádku pro děti.

Pondělí 9. června – Již několikátý den panovala nejen na Děčínsku tropická vedra. Teploty lámaly rekordy. Po několik dní se rtuť teploměru vyšplhala k pětatřiceti stupňům. V neděli, kdy začaly padat první rekordy, bylo v Děčíně dokonce nejtepleji v celém Ústeckém kraji. Obrovskou trpělivostí se museli obrnit řidiči projíždějící Děčínem. Kvůli havárii vodovodu začala částečná uzavírka Tyršova mostu. Ten byl průjezdný jen ve směru od Podmokel. Na nájezdu na Nový most v Děčíně se tak tvořily dlouhé kolony, které mnohdy končily až na Masarykově náměstí.

Úterý 10. června – Magistrát v Děčíně zveřejnil plány na oživení dalšího sídliště. Tentokrát by se oprav mělo dočkat sídliště v Bynově, a to na několik etap. Záleží na tom, jak se Děčínu podaří na revitalizaci získat dotace. O konečné podobě oprav chtějí jednat magistrátní úředníci s tamními obyvateli. Připravili pro ně proto dotazníky, ve kterých se ptají, co lidi nejvíce trápí. Chystá se také veřejné setkání, na kterém by měla být probrána problematika bynovského sídliště.

Čtěte: Děčín chce oživit další sídliště, tentokrát to bynovské…ZDE…

Středa 11. června – Přes sto cyklistů ze Základní školy Dr. M. Tyrše v Děčíně vyrazilo ve středu ráno na tradiční cyklojízdu po městě. Oblíbená akce se konala již popáté. Peleton za doprovodu aut městské policie vyrazil od školy, projel Riegerovou ulicí a poté podél rybníka na Staré Město. Hladkost jízdy zajišťovala státní policie, která na několika místech města řídila při průjezdu cyklistů dopravu. Cyklisté po průjezdu Děčínem vyrazili po Labské cyklostezce směrem na Ústí nad Labem. Po stezce dojeli až do Velkého Března, kde se po odpočinku otočili a vydali se zpátky do Děčína. Děčínský magistrát spustil novou mobilní aplikaci. Ta kromě informací o dění ve městě nabízí také například možnost objednání se na magistrát, placení parkovného nebo čtení úřední desky. Samozřejmostí je i přehled kulturních akcí. V Děčíně začala uzavírka lávky přes východní nádraží. Bylo totiž nutné v rámci pravidelné údržby vyměnit poškozená prkna. Větší rekonstrukce by se měla lávka dočkat pravděpodobně příští rok, Děčín žádá na její opravu o peníze v rámci ROP Severozápad.

Čtěte: Den bez aut: Desítky cyklistů profrčely městem…ZDE…

Čtvrtek 12. června – Krásná Lípa chystá vybudování nového varovného systému před bleskovými povodněmi na Křinici. Ty v minulosti napáchaly ve městě mnohamilionové škody a strhly i několik mostků v Kyjově, který je místní částí Krásné Lípy. Součástí systému bude také na 270 amplionů nového digitálního městského rozhlasu, jehož pomocí chce radnice před blížícím se nebezpečím varovat.

Čtěte: Krásné Lípě by mělo při varování před vodou pomoci na 300 amplionů rozhlasu…ZDE…

Pátek 13. června – Děčínský zámek si připravil na letošní turistickou sezónu velké lákadlo. Zpřístupnil totiž další prostory, které zařadil do nové prohlídkové trasy. Podařilo se mu do nových místností získat i desítky kusů historického nábytku
a cenných obrazů.

Čtěte: Zámek Děčín vyrukoval 
do sezony s novým okruhem…ZDE…