Pondělí 16.9. – Dolní Poustevna dostala dárek k výročí povýšení na město. Dlouho slibované propojení železnicí se sousedním Sebnitz se stalo skutečností, dělníci svařili poslední kusy kolejí. Nyní je ještě nutné dokončit některé stavební práce, vlaky mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz by tak měly začít jezdit příští rok.

Úterý 17.9. – Na Základní škole ve Vojanově ulici slavnostně otevřeli novou tančírnu. Ta vznikla ve staré, nevyužívané třídě.

Středa 18.9. – Ráno krátce před devátou hodinou projel po železničním mostě mezi děčínským hlavním a východním nádražím na dlouhé týdny poslední vlak. Během následujících týdnů stavaři sejmou téměř čtyřicet let starou vojenskou provizorní konstrukci a nahradí ji novou. První vlaky by se po novém mostě měly projet na konci listopadu. Po celou dobu nahradí vlaky mezi dvěma děčínskými nádražími autobusy.

Čtvrtek 19.9. – Děčínští zastupitelé odmítli žádost jedné ze společností provozujících herny o zařazení nového kasína na seznam povolující jejich provozování. Seznam je součástí děčínské městské vyhlášky, regulující hazard ve městě.

Pátek 20.9. – Jílovým otřáslo v pátek přepadení ženy, kterou cestou do zaměstnání přepadl lupič a ukradl jí kabelku. Celková škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

Sobota 21.9. – V Srbské Kamenici pokřtili dva nové zvony v místním kostele. Jeden zvon o hmotnosti 135 kilogramů je zasvěcen svatému Josefu, tedy patronu umírajících. Druhý je o pětasedmdesát kilogramů těžší a je zasvěcen svatému Ignáci z Loyoly, který se stal patronem přifařené obce Všemily. Do zvonice pověsí zvony na přelomu září a října.

Neděle 22.9. – Ve varnsdorfském kině Panorama se uskutečnila benefice, jejíž výtěžek putoval na záchranu Červeného kostela, který je jednou z dominant Varnsdorfu. Během benefičního odpoledne byly v kině promítány i dokumentární filmy týkající se právě Červeného kostela, včetně téměř hotového filmu Pavla Danka Poslední zvonění.