Sobota 9. ledna – Nejvyšší hodnotu drobného polétavého prachu v celém Ústeckém kraji naměřili meteorologové 
v Děčíně. Pozdě večer zde bylo v jednu chvíli dokonce 414 mikrogramů polétavého prachu v jednom kubickém metru vzduchu. Takto extrémně vysoké hodnoty zřejmě způsobil tlak, který tlačil kouř 
z domků stojících v okolí měřící stanice k zemi. Zhoršená kvalita vzduchu ale byla kvůli prachu v celém kraji, v následujících dnech jej ale především srážky vyčistily.

Čtěte: Smutný rekord: 414 mikrogramů prachu v kubíku vzduchu v Děčíně…ZDE…

Neděle 10. ledna – K tragické srážce člověka s vlakem došlo v neděli večer v Děčíně. Na přejezdu pod Červeným vrchem kolem půl šesté večer srazil člověka projíždějící vlak. Srážku nepřežil. K nehodě došlo jen několik stovek metrů před děčínským hlavním vlakovým nádražím, kam právě mířil osobní vlak 
z Rumburka, Sebnitz a Bad Schandau. Tragická nehoda se dotkla několika mezinárodních vlaků z a do Německa. Zpožděné jely vlaky EuroCity Carl Maria von Weber do Berlína, v opačném směru se zdržel mezistátní rychlík EuroCity Johannes Brahms. Ten měl jet původně odklonem přes východní nádraží, nakonec ale se zpožděním jel po původní trase. Policisté cizí zavinění vyloučili, pravděpodobně se jednalo o sebevraha. Již druhého psovoda v krátké době si pořídí děčínská městská policie. Podaří se tak zajistit, aby psovod působil v ulicích Děčína sedm dní v týdnu, tedy i včetně víkendů. Od tří hodin odpoledne do tří hodin ráno sedm dnů v týdnu budou již velmi brzy pomáhat městské policii psovodi.

Psali jsme: V Děčíně vstoupil před vlak zřejmě sebevrah, srážku s osobákem nepřežil…ZDE…

Pondělí 11. ledna – Praktickou novinku mají hasiči v Ústeckém kraji. Všechny stanice jsou nyní vybavené brašnou pro označování zraněných při hromadných událostech, jako jsou bouračky více aut, autobusů nebo železniční neštěstí. Dostat ji na všechny stanice se podařilo i díky varnsdorfskému hasiči Jaroslavu Hockovi, který se na jejím vývoji podílel.

Úterý 12. ledna – Podzámčím na břehu Labe bude od června opět pravidelně znít hudba. Děčínští radní podpořili projekt, který má po osmnáct neděl přivádět k rogalu muzikanty, a především jejich posluchače. Poprvé by se hudba při pravidelných nedělních koncertech měla rozeznít první červnovou neděli, tedy 
5. června. Prázdno nebude na nábřeží ale ani v květnu, to se totiž budou konat tradiční městské slavnosti, které zpravidla začínají druhý květnový víkend velkým hudebním festivalem. Projekt podpoří děčínský magistrát 180 tisíci.

Středa 13. ledna – Na tisíc lidí přišlo ve středu brzy ráno do Filipova, aby si připomněli 150. výročí zjevení Panny Marie. Mši celebroval litoměřický biskup Jan Baxant. Od čtyř hodin se mše konala v bazilice Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově. Slavnostní poutní mši každoročně navštěvují stovky věřících 
z Čech, Německa i Slovenska. I letos bylo i přes časnou ranní hodinu plno.

Čtěte: Filipov: Panna Marie se zjevila před 150 lety…ZDE…

Čtvrtek 14. ledna – Pokles teplot pod nulu po celodenním dešti, který se navíc proměnil ve sníh. To stálo za dopravními problémy na řadě míst Děčínska a Šluknovska. Některé silnice byly zcela neprůjezdné. Nejvíce silnice potrápila řidiče ve středu pozdě večer na Šébru na Šluknovsku. Na silnici první třídy číslo devět zde nejprve uvízly v prudkém stoupání od kruhového objezdu dva kamiony stojící vedle sebe. Když se je snažil třetí kamion objet, uvízl také. V tu chvíli se stala jedna z páteřních silnic neprůjezdná.

Pátek 15. ledna – Dlouhé roky odkládané napojení okrajové děčínské městské části Horní Oldřichov na kanalizaci, a následně na čističku v Boleticích, je opět o krok blíže. Magistrát nyní zajišťuje dokumenty potřebné pro zahájení nákladné stavby.