Sobota 6. června – Několik desítek hasičů zasahovalo v noci na sobotu u velkého požáru části bývalé slévárny ve Varnsdorfu. Kvůli nebezpečí rozšíření ohně na okolní budovy, které byly plné tlakových lahví a sudů s olejem, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Velký požár, který byl jedním z nejrozsáhlejších 
v poslední době na Šluknovsku, celou halu bývalé slévárny zničil.

Neděle 7. června – Až do nedělního brzkého rána se policisté a strážníci zabývaly nenávistným pokřikováním v Boleticích. Z jedné strany se neslo Sieg heil, Cikáni do plynu, 
z druhé padala slova 
o podřezávání. Policisté si pozvali na služebnu několik lidí k podání vysvětlení, jednoho muže zadrželi kvůli dříve vydanému zatykači.

Čtěte: „Sieg heil," pořvávali v Boleticích mladíci…ZDE…

Pondělí 8. června – S velkou nadějí se upínali představitelé varnsdorfského fotbalového klubu k pondělní návštěvě hejtmana Oldřicha Bubeníčka ve Varnsdorfu. Marně, kraj jim peníze na nový stadion, který by vyhovoval prvoligovým parametrům, nedá.

Úterý 9. června – Stotisícovou pokutou skončilo vyvážení naplavenin z Labe. Technickým službám Děčín ji udělila Česká inspekce životního prostředí. TSD totiž naplaveniny navážely do lesa, navíc mimo pozemek, kde to měly dovolené. Během dvou měsíců navezly technické služby do Březin přibližně osm tisíc tun naplavenin.

Čtěte: Zaplaťte 100 tisíc! Inspekce trestá za naplaveniny v lese…ZDE…

Středa 10. června – Středa přinesla konec nadějím varnsdorfských fotbalistů na postup do vyšší soutěže. Vedení klubu se rozhodlo, že se kvůli nevyhovujícímu stadionu vzdá postupu do první ligy a v následující sezóně bude znovu bojovat o body ve druhé lize. Podle slov předsedy představenstva FK Varnsdorf Vlastimila Gabriela byla možnost startovat v nejvyšší soutěži lákavá, ale nesla s sebou velké riziko. Pokud by se totiž Varnsdorfu nepodařilo během následujícího roku stadion přebudovat, dostal by téměř desetimilionovou pokutu.

Čtvrtek 11. června – Rumburští zastupitelé poslali do Lužické nemocnice další peníze. Tentokrát schválili dotaci deset milionů korun, celkem tak letos z městského rozpočtu putuje do špitálu již šestnáct milionů. Pokud by zastupitelé dotaci neschválili, hrozily by nemocnici velké problémy. Jen za loňský rok má ztrátu přes 16 milionů, problémy má také se splatností faktur. Kromě dotace zastupitelé schválili zvýšení ručení za úvěr ze 12 na 17 milionů korun.

Pátek 12. června – Na krátkou návštěvu Děčína dorazil v pátek premiér Bohuslav Sobotka.

Psali jsme: FOTO, VIDEO: Premiér "prolétl" přes Děčín, podpořil splavnost Labe…ZDE…