Sobota 5. září – Po letech dohadů mají ve skalách v Tisé nedaleko Děčína svůj pomník horolezci, kteří při výstupech tragicky zahynuli. V sobotu jej slavnostně odhalili nedaleko místa zvaného Himmlereich, tedy Nebeská říše. Původně měl stát na jiném místě, nakonec se ale horolezci dohodli s chráněnou krajinnou oblastí i obcí na jeho umístění na stezce mezi Tisou a Ostrovem.

Neděle 6. září – V polovině své cesty kolem světa jsou cestovatelé z Krásné Lípy Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková. Během dvanácti měsíců ujeli přes 60 tisíc kilometrů a navštívili 26 zemí na čtyřech kontinentech.

Pondělí 7. září – K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí navečer ve Šluknově. Na přejezdu na okraji města smetl osobní vlak kamion vezoucí štěrk. Při srážce se zranilo dvanáct lidí, z toho jeden člověk těžce. K nehodě došlo na nechráněném železničním přejezdu v Rumburské ulici, která křižuje trať z Rumburka do Šluknova. Ve vlaku jelo 
v okamžiku srážky patnáct cestujících. Na místo muselo proto přijet několik sanitek a přistál tu také záchranářský vrtulník. Zranění lidé byli přepraveni do nemocnice. Těžce zraněného muže přepravil vrtulník, čtyři zranění odjeli sanitkami, další lidé byli ošetřeni na místě nehody. Zranění utrpěl i řidič kamionu. Nejhůře ale byl zraněn strojvůdce motoráku. Toho desítky minut hasiči vyprošťovali ze zcela zdemolované kabiny. Následně jej záchranářský vrtulník dopravil do ústecké Masarykovy nemocnice, kde se okamžitě podrobil operaci. Nejhorší zranění měl mít na nohách, hrozilo dokonce, že o ně přijde. Kvůli nehodě byla páteřní trať Šluknovského výběžku, kterou kromě osobních vlaků využívají i rychlíky na Kolín, téměř celý den uzavřena. Zprovoznit se ji povedlo až následujícího dne přibližně ve 14 hodin. Nehodou se zabývá také policie, pravděpodobným viníkem je řidič kamionu. Podle dostupných informací totiž v době nehody fungovala světelná signalizace a řidič vjel na přejezd na červenou.

Psali jsme: Vlak smetl kamion na přejezdu ve Šluknově, 12 zraněných…ZDE…

Mrtvého muže a vedle něj zraněnou ženu nalezli v pondělí ráno v Jílovém. Co se na místě přesně stalo je zatím otázkou vyšetřování. Je ale možné, že se žena pokusila o sebevraždu. Podle výsledků pitvy, která proběhla minulý týden, muž nezemřel násilnou smrtí. Jedenáct studentů z děčínského internátu postihly v pondělí pozdě večer zažívací potíže. Devět z nich museli dokonce převézt záchranáři do ústecké nemocnice na infekční oddělení. Studenti se zřejmě nakazili pondělní večeří, ke které měli guláš a kolínka. Ne všichni se ale nakazili. Řada studentů, která měla k večeři také guláš, žádné zažívací problémy neměla. Co bylo přesně zdrojem nákazy začali okamžitě zjišťovat hygienici. Je totiž možné, že infekce nepochází přímo z internátu. Potřebné rozbory a namnožení bakterií v laboratoři ale zabere několik dní, výsledky testů tak budou známé až tento týden.

Čtěte: Vražda? V Jílovém našli mrtvého, vedle něj ležela žena…ZDE…

Úterý 8. září – V Krásné Lípě se bouří někteří rodiče letošních prvňáčků. Nelíbí se jim, jak byly jejich děti rozděleny do tříd. Podle některých rodičů totiž škola vytvořila jednu ze tříd pouze pro Romy na základě jejich etnického původu. To ale vedení školy odmítá. Podle ředitelky Ivany Preyové byly děti rozdělené podle svých studijních schopností a znalostí prokázaných u zápisu. Pokud by totiž v jedné třídě bylo více pomalejších dětí, mohly by podle názoru vedení školy brzdit ty ostatní. Nespokojení rodiče ale již chystají proti takovému rozdělení petici.

Středa 9. září – Policie obvinila zaměstnance plynařské společnosti z ublížení na zdraví
z nedbalosti. Viní ho z toho, že způsobil výbuch plynu, který loni v červenci srovnal se zemí rodinný dům v Jílovém na Děčínsku. Uvedla to mluvčí děčínské policie Petra Trypesová. Jednačtyřicetiletému muži hrozí zákaz činnosti a až rok vězení. Vyšetřovatelé ještě muže nevyslechli. Podle policie ani není důvod žádat pro něj vazbu. K obvinění ostatně došlo již na konci července, zprávu ale policie zveřejnila až nyní. Obviněný muž měl podle vyšetřovatelů zanedbat své povinnosti vyplývající z interních předpisů plynárenské společnosti.

Čtvrtek 10. září – S neobvyklým útokem se musela vypořádat úřednice rumburské radnice. Jedné klientce se totiž nelíbila fotografie, kterou jí pořídila na občanský průkaz. Žena poté na úřednici zaútočila klackem. Tím nejprve zasáhla úřednici do ruky. Když ji chtěla udeřit podruhé, napadená žena včas uhnula a útočnice rozbila tablet za šest tisíc korun. Útok se naštěstí obešel bez zranění. Kvůli podezření na spáchání přečinu násilí proti úřední osobě jej ale vyšetřují policisté.

Psali jsme: Klackem na úřednici: Žena nebyla spokojena s fotkou…ZDE…

Pátek 11. září – Nebývale velké množství záchranářů se sjelo 
v pátek do Dolní Poustevny. Havaroval zde totiž autobus, na místě bylo čtyřicet zraněných. Naštěstí ale jen v rámci cvičení, do kterého se zapojilo několik desítek zdravotníků nebo hasičů. Hasiči se ve spolupráci s policisty okamžitě po příjezdu začali starat o zraněné. Ty bylo také nutné rozdělit podle rozsahu a závažnosti zranění. Každý zraněný tak dostal barevnou visačku, která následně zdravotníkům usnadní orientaci při práci se zraněnými a jejich případným převozem do nemocnice. Zdravotníci na nedaleké louce postavili stan jako shromaždiště zraněných, tam postupně hasiči na nosítkách všechny osoby transportovali, aby se jim dostalo potřebné péče.