Sobota 27. února – Pozdě večer začal hořet v Krásné Lípě nedaleko nádraží bývalý sklad. Policie měla podezření, že se v bývalém skladišti někdo nachází. To se ale nakonec naštěstí nepotvrdilo.

Neděle 28. února – Neznámý vandal řádil na konci února v Děčíně. Nápisy poničil historický most přes Ploučnici a sedm sloupů Nového mostu. Škoda se vyšplhala do několika desítek tisíc korun.

Čtěte: Vandal se nudil, počmáral historický i Nový most…ZDE…

Pondělí 29. února – Jen několik měsíců uběhlo od ukončení rekonstrukce prostranství na Tyršově ulici a magistrát již musí řešit reklamace. Netýká se to ale stavby jako celku. Magistrát se rozhodl reklamovat pouze ty části, které jsou podle něj špatně provedené. To se týká například nátěrů laviček nebo některých popraskaných betonových desek, ze kterých je udělaný povrch celého prostranství. Podle náměstka děčínské primátorky Valdemara Grešíka se stavební firma k problémům hlásí a co nejrychleji je odstraňuje. Nepříliš povedená rekonstrukce prostranství se stala terčem kritiky již po svém dokončení.

Úterý 1. března – Jednoho mrtvého a 14 zraněných lidí si vyžádala nehoda autobusu a dvou osobních aut na silnici I/13 poblíž Libouchce nedaleko Děčína. Linkový autobus, ve kterém jely asi dvě desítky lidí, skončil po srážce na boku. Silnice I/13, která je hlavní trasou z Teplic do Děčína, byla několik hodin uzavřená. Tragická nehoda byla vyústěním sněhové kalamity, která začala již v pondělí večer. K nehodě došlo v úterý v půl osmé ráno. Linkový autobus mířil do německého Bahratalu. Podle prvních informací z místa nehody vyjížděl autobus ze zastávky. V té chvíli v protisměru předjíždělo vozidlo Škoda Fabia jiný vůz. Řidič už nedokázal srážce zabránit, došlo k čelnímu střetu. Autobus se převrátil na bok do škarpy a předjížděné vozidlo Škoda Octavia taktéž havarovalo.

Psali jsme: "Ladovská zima": Jeden mrtvý a 14 zraněných u Libouchce, zasypané silnice…ZDE…

Středa 2. března – Novou internetovou prezentaci spustil Benešov nad Ploučnicí. Webové stránky nyní nabízejí v atraktivním designu standardní věci zveřejňované každou radnicí jako je například úřední deska nebo zprávy z radnice. Zajímavostí je mapový portál nabízející řadu vrstev. Řadu informací zde naleznou i turisté.

Čtvrtek 3. března – Na začátku března omezila Správa Národního parku České Švýcarsko vstup do lokalit, ve kterých hnízdí zvláště chráněné druhy ptáků. Celkem se jedná o dvacet čtyři lokalit, ve kterých se nacházejí hnízdiště sokolů stěhovavých, čápů černých a výrů velkých. Omezení se v parku opakuje každý rok na jaře. Úspěšnost hnízdění zvláště chráněných druhů ptáků je v Českém Švýcarsku tradičně vysoká, pokud v daném roce vládnou běžné povětrnostní podmínky. Omezení vstupu do hnízdních lokalit šance na úspěch zvyšuje tím, že prakticky eliminuje rušení ze strany člověka. Následky rušení hnízdících ptáků mohou být zejména pro jejich mláďata fatální, může dojít k zastydnutí vajec či k prochladnutí a úhynu vylíhnutých mláďat.

Pátek 4. března – Zcela nový přívoz nasadí Děčín v létě v Dolním Žlebu. Tomu stávajícímu převážejícímu především turisty končí povolení k provozu již na konci března. Město proto nyní řeší, jak několik těchto měsíců překlenout. Dolnožlebským tak reálně hrozí, že na několik měsíců přijdou o jednu ze spojnic s Děčínem. Zakázku na výrobu nového prámu provázely problémy, magistrát vyhlásil dohromady tři výběrová řízení. Do prvního se nikdo nepřihlásil, podruhé vítěz nepodepsal smlouvu.

Čtěte: Přívoz bude v létě, stávajícímu končí technická již v březnu…ZDE…