Sobota 15. srpna – Desítky strážníků a policistů kontrolovaly několik hodin v noci z pátku na sobotu, zda v Děčíně dochází k rušení nočního klidu. Zaměřili se především na hudební klub Aréna, kde se konala romská zábava.

Po čtyřech letech se na Děčínsko vrátila populární Ra-llye Sachsen Classic. Fanoušci automobilových veteránů si tak přišli na své. Desítky historických aut české i zahraniční výroby mohli lidé obdivovat na Křinickém náměstí v Krásné Lípě dvě hodiny.

Je libo švába, nebo cvrčka? I takovou volbu před sebou měli lidé, kteří v sobotu navečer dorazili do Centra Pivovar v Děčíně. Hmyzí speciality tu přímo před jejich očima připravoval šéfkuchař Milan Václavík. O ochutnání hmyzu byl velký zájem, ve frontě tu čekaly desítky lidí.

Čtěte: FOTO, VIDEO: Lidé baštili hmyz, u toho se fotili a natáčeli…ZDE…

Neděle 16. srpna – Dlouhodobé sucho zásoby vody pro Děčín neovlivnilo. V rozhovoru pro Děčínský deník to řekla Iveta Kardianová ze Severočeských vodovodů a kanalizací.

Pondělí 17. srpna – Další místo, kde se na Děčínsku objevily štěnice, je ubytovna na Starém Městě v Děčíně v Zelené ulici. Na štěnice jako první upozornili sami obyvatelé ubytovny, jejich zjištění následně potvrdili hygienici. Majitel ubytovny tvrdí, že už nechal štěnice odstranit.

Psali jsme: V děčínské ubytovně bojují se štěnicemi…ZDE…

Úterý 18. srpna – Osm posilovacích strojů nabízí zbrusu no-vý fitpark ve Šluknově. Otevřen byl v úterý odpoledne. Na vznik parku přispěla Nadace ČEZ, zbytek doplatila šluknovská radnice. Oranžový fitpark se nachází v Tyršově ulici pod sokolovnou v těsné blízkosti dětského hřiště v Lužické.

„Díky jeho poloze se možnost aktivního trávení volného času nabízí například všem rodičům, kteří navštěvují hřiště v Lužické se svými ratolestmi. V blízkém okolí obou hřišť se rovněž nachází řada bytových domů, jejichž obyvatelé byli při plánování hřiště hlavní cílovou skupinou," říká Martin Chroust z Městského úřadu Šluknov.

Vyhrocená situace v děčínském plaveckém areálu přinutila jeho vedení k rázným opatřením: od srpna tu působí najatá ochranka a také strážník městské policie. Za úkol mají chránit nejen slušné návštěvníky areálu, ale také jeho personál. K zásadnímu zlomu došlo během série horkých letních dní, kdy do děčínského plaveckého areálu mířily denně tisíce lidí.

„Někteří lidé se koupali 
v oblečení, botách či ve spodním prádle. Když je někdo
z personálu napomenul, chovali se agresivně. Jedné dívce z obsluhy stánku další člověk vyhrožoval, že si na ni počká venku. Přitom dotyčného jen napomenula, ať ve frontě nepředbíhá," popisuje ředitel Děčínské sportovní, která provoz děčínského aquaparku zajišťuje, Igor Bayer.

Čtěte: Výhrůžky, agresivita: plavecký areál v Děčíně hlídá ochranka…ZDE…

Středa 19. srpna – Otázka, co bude Darek Šváb dělat poté, co skončil jako místostarosta Rumburku a také jako ředitel Lužické nemocnice, je zodpovězena. Muž, který stál několik let v čele Rumburku a jehož smetly loňské podzimní komunální volby, rozjíždí hned několik podnikatelských aktivit. Jednou z nich je i založení společnosti MEDICAL MD s.r.o., která má v Obchodním rejstříku zapsáno, že je předmětem podnikání poskytování zdravotnických služeb. Darek Šváb je zakladatelem, jednatelem a společníkem společnosti.

Čtvrtek 20. srpna – Další zásah u hořícího auta za sebou mají hasiči na Děčínsku. Tentokrát začala hořet Škoda Felicia, zaparkovaná u kostela 
v Jílovém. Vyšetřování na místě ukázalo, že příčinou požáru byla technická závada na palivové soustavě. Nejde o nijak ojedinělý případ – podle statistik jde od začátku letošního roku na Děčínsku již 
o patnácté hořící auto.

Pátek 21. srpna – Také lidé 
v Děčíně si připomněli 47. výročí od vpádu cizích vojsk do tehdejšího Československa. Lidé v Děčíně vítali vojáky řadou nelichotivých nápisů.