Sobota 9. dubna – Za obhajobou stříbrných medailí vykročili
 v sobotu děčínští prvoligoví basketbalisté. Úvodní zápas prvního kola play off byl pro Válečníky, které na startu klíčové části sezony trápí řada zraněných hráčů, nad očekávání těžký, soupeř jim totiž nedal nic zadarmo. Zejména úvod zápasu se Válečníkům nevydařil. Děčín ale nakonec zvítězil rozdílem deseti bodů 68:58. Ani v dalších zápasech to neměl Děčín jednoduché. 
V pražské odvetě vyhrál před skvělou diváckou kulisou domácí USK, třetí utkání hrané 
v Děčíně pak vyznělo znovu lépe pro Válečníky. O postupu do semifinále se tak rozhodne tento týden.

Neděle 10. dubna – Více než dvě desítky běžců s kočárky se zapojily do již tradičního závodu s kočárky u děčínského kulturního domu Střelnice. Závod, který organizovalo Mateřské centrum Rákosníček, probíhá stylem start cíl, kdy závodníci mohou s kočárkem pouze co nejrychleji určenou vzdálenost ujít. Výtěžek z děčínského závodu totiž organizátoři věnovali dětskému kroužku hendikepovaných dětí HENDI HVĚZDY, který se koná právě v Rákosníčkovi. Letos se vybralo 1 050 korun prostřednictvím padesátikorunového registračního poplatku do závodu.

Čtěte: FOTO: U děčínské Střelnice závodily kočárky…ZDE…

Pondělí 11. dubna – O záchranu kapličky sv. Anny bojuje Klub českých turistů z Krásné Lípy. Je potřeba sanovat ujíždějící základy, vyměnit zetlelou podlahu, prkenné obložení včetně jeho impregnačního nátěru, opravit a vymalovat omítky v interiéru, údržba mobiliáře a nátěr střechy. Výměna okna a dveří. Projekt počítá i s šetrnou úpravou okolí. KČT počítá s náklady nejméně 30 tisíc korun a peníze se snaží získat z dotačního projektu ČSOB.

Úterý 12. dubna – Obdivuhodnou sportovní metu překonala Renata Horáková z Děčína. Jako první žena v Česku totiž uběhla stokrát maraton. Stačilo jí na to pouhých osmnáct let, poprvé se totiž na start více než čtyřicetikilometrového závodu postavila v roce 1998. Vytrvalostní běžkyně z Děčína má za sebou ale i další sportovní úspěchy. V roce 2011 za dost těžkých klimatickým podmínek zvítězila na Mistrovství republiky v běhu na 24 hodin a kvalifikovala se na mistrovství světa.

Psali jsme: Vytrvalkyně z Děčína uběhla 100 maratonů 
jako první žena v Česku!…ZDE…

Středa 13. dubna – Rušno měli ve středu na střední škole ve Šluknově. Ve sklepě školy totiž začalo hořet. Šlo ale o fingovaný požár. Zatímco operační středisko hasičů na místo vyslalo jednotky ze Šluknova a Jiříkova, učitelé evakuovali studenty podle vnitřních nařízení. Vyhlášení poplachu ve škole komplikoval odpojený elektrický proud, správce objektu tak musel celou školu oběhnout a křičet „hoří". Během několika minut se škola vylidnila, na dvě stovky studentů a učitelů se shromáždilo v bezpečí evakuačního prostoru před školou. To už na místo přijížděli hasiči, kteří v dýchací technice natáhli vodní proud a v zakouřeném sklepě budovy nalezli ohnisko dva hořící koše s papírovým odpadem. Další skupiny byly velitelem zásahu vyslány do vyšších pater, kde hasiči pátrali po „zapomenutých" osobách. Po průzkumu celé budovy a uhašení ohnisek bylo cvičení ukončeno.

Čtěte: Hasiči zasahovali na šluknovské škole, hořelo naštěstí jen cvičně…ZDE…

Čtvrtek 14. dubna – O krok blíže má děčínská městská doprava k integraci s krajskou dopravou. Do té jsou na Děčínsku a Šluknovsku doposud zapojené linkové zelené autobusy a vlaky Českých drah. Od července by se pak měl zapojit i děčínský dopravní podnik. S jeho integrací již souhlasili děčínští i krajští radní. Konečné slovo ale budou mít městské a krajské zastupitelstvo. Ta projednají integraci v posledním dubnovém týdnu na svých zasedáních. Pro cestující bude nejzásadnější změnou to, že jim postačí i při přestupech mezi různými dopravci jen jedna jízdenka. Někteří cestující díky tomu budou moci ušetřit za cestování poměrně značné peníze.

Pátek 15. dubna – Na velkou novinku se mohou těšit turisté mířící na Pastýřskou stěnu 
v Děčíně. O letních prázdninách by měla být otevřena vyhlídková věž. Zoologická zahrada, která výletní restauraci nově dostala do správy, navíc plánuje v přístupových prostorách k vyhlídce otevřít malou výstavní síň. Jako první výstava by zde měly být historické fotografie a historické plány areálu na Pastýřské stěně, který patřil již na začátku minulého století k vyhledávaným odpočinkovým místům.