Sobota 29. srpna – O víkendu se konalo ve Šluknovském výběžku tradiční setkání historických motocyklů Čechie-Böhmerland. Tyto nejdelší sériově vyráběné motocykly se předvedly například v Krásné Lípě nebo ve Šluknově.

Neděle 30. srpna – Vrtulník záchranářů zasahoval v neděli dopoledne v Děčíně. Přistál na Mírovém náměstí před magistrátem, v Divišově ulici se totiž opařilo miminko. Podle svědků se měl malý chlapeček opařit na ruce a bříšku. Následně byl letecky přepraven na popáleninové centrum vinohradské nemocnice v Praze. Zbrusu nové nádvoří děčínského zámku se představilo v neděli jeho návštěvníkům. Ti jej měli možnost poprvé vidět během Slavností medu a vína. Během letních měsíců prošlo nádvoří zásadní proměnou, která vyšla na více než šest milionů korun. Velkou část nákladů uhradila dotace z Evropské unie. V průběhu rekonstrukce z nádvoří zmizel kačírek, místo něj je na nádvoří udusaný povrch. Hlavní změnou je ale zeleň, té je nyní výrazně více a další by měla přibýt. Nádvoří tak získalo podobu, jakou mělo na přelomu 19. a 20. století.

Psali jsme: Opařené miminko, nehody motorkářů: záchranáři mají perný víkend…ZDE…

Pondělí 31. srpna – Zajímavý charitativní projekt, který podpoří handicapované děti, se rozeběhl v Děčíně. Drsní motorkáři z baru Arizona se fotili s dětmi na svých motorkách. Z fotografií vznikne nástěnný kalendář pro rok 2016. Výtěžek z jeho prodeje pak dostanou právě handicapované děti, a to z kroužku Krůčky, který v Děčíně funguje v Domě dětí a mládeže.

Úterý 1. září – Téměř deset tisíc prvňáčků vyrazilo v Ústeckém kraji v úterý poprvé do školy. Zhruba šedesát z nich zasedlo do lavic želenické základní a mateřské školy v Děčíně. V Želenicích museli pro prvňáčky otevřít hned tři první třídy. Do nich v osm ráno dorazila většina dětí, a to za doprovodu rodičů, kteří si takový slavnostní den nenechali ujít. Celkem chodí na želenickou základku zhruba 560 dětí. Na prvňáčky čekaly v lavicích dárky jak od školy, tak od redakce Děčínského deníku. Následně je čekalo první hromadné focení před tabulí. Letos prvňáčků na severu Čech oproti loňsku ubylo, a to o více než 400. Vyplývá to 
z údajů ministerstva školství. Přesné počty žáků středních a základních škol bude mít krajský úřad k dispozici po 30. září. Města mají v základních školách dostatek míst, někde se ale potýkají s nedostatkem aprobovaných pedagogů a nedostatkem peněz na asistenty. Chybí učitelé matematiky, fyziky či chemie. Mrtvý muž byl nalezen v úterý v odpoledních hodinách u Loupežnického hrádku na Jetřichovicku. Podle prvních informací nestojí za smrtí muže násilný čín. Mužovu totožnost, jehož nález oznámil náhodný turista, policie zatím nezná. Co přesně bylo příčinou smrti muže tak určí až soudní pitva. Všechna potřebná zkoumání, včetně toxikologických rozborů, mohou přitom trvat i několik týdnů. Na místě kromě policie zasahovali také hasiči, kteří pomáhali s vyproštěním těla. Bylo totiž nalezeno v hůře přístupném terénu. Podobné nálezy nejsou ve skalách Labských pískovců příliš časté. Nejčastěji vyrážejí záchranáři k turistům, kteří přecení v náročném terénu své síly a zradí je například srdce. Výjimkou samozřejmě nejsou ani úrazy. Právě s takovými pacienty velmi často pomáhají hasiči, zranění či nemocní lidé totiž nejsou schopni dojít k silnici, kde na ně čeká sanitka. Někdy musí zasahovat i záchranářský vrtulník.

Čtěte: OBRAZEM: Do lavic na severu Čech usedlo 10 tisíc prvňáčků…ZDE…

Středa 2. září – Několik stovek lidí se přišlo ve středu večer seznámit s výsledky srovnávací studie zabývající se třemi variantami možného vedení budoucího přivaděče k dálnici D8 do Německa. Podle studie získaly dvě varianty stejné bodové ohodnocení. Odborníci osloveni magistrátem Hospodářskou a sociální radou okresu Děčín nakonec označili před zcela zaplněným sálem společenského domu Střelnice jako nejlepší variantu vedoucí údolím Chrochvického potoka a tunelem. Během asi tříhodinového setkání došlo také na dotazy a připomínky obyvatel Děčína i Jílového. Nelíbí se jim například, že prosazovaná Chrochvická varianta příliš velkému počtu lidí neuleví a bude začínat i končit u velkých sídlišť. Parkoviště pod děčínskou městskou knihovnou se ve středu proměnilo v jedno velké autovrakoviště. Hasiči zde totiž pořádali krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných při dopravních nehodách. Nejlépe se dařilo mosteckým hasičům, ti z Děčínska skončili na pátém místě. Výhodou podobných soutěží je, že si hasiči vyzkouší práci na skutečných autech. Ta se daří na podobné soutěže získávat nejčastěji z autovrakovišť.

Čtvrtek 3. září – Neznámí vandalové využili období sucha a sprejem poničili pilíř železničního mostu. Tentokrát jejich řádění odnesl pilíř stojící běžně uprostřed řeky, ty ostatní jsou posprejované již delší dobu.

Psali jsme: FOTO: Vandalové využili sucha na Labi, počmárali pilíř mostu…ZDE…

Pátek 4. září – Stovky lidí denně riskují zdraví a život na Tyršově ulici v Děčíně. Kvůli rekonstrukci kanalizace byl totiž dočasně zrušen jeden z často využívaných přechodů na této frekventované ulici. Přesto po něm lidé stále chodí a zákazovou značku ignorují. Často tak skáčou přímo před projíždějící auta. V srpnu tu dokonce auto srazilo dvaadevadesátiletou ženu, která později v nemocnici svým zraněním podlehla.