Sobota 30. dubna – Krásné počasí letos provázelo pálení čarodějnic na Děčínsku. Ohně hořely hned na několika místech. V Děčíně se čarodějnice pálily například v Březinách, u Střelnice či na Smetanově nábřeží. Právě na Smetanově nábřeží byly čarodějnice ve znamení děčínských Válečníků. Akci totiž zaštítil basketbalista Jakub Houška, který spolu 
s primátorkou Děčína Marií Blažkovou po osmnácté hodině také zapálil hranici pod zámkem. Ještě předtím ale probíhal pestrý odpolední program. Zpívalo se, děti mohly projít pohádkovou stezku, na jejímž konci je čekala korunovace, Válečníci se spolu s děčínskou Superstar Sabinou Křovákovou podepisovali fanouškům, naplno jely kolotoče, děti se vozily také na koních či si mohly projít strašidelným hradem. Poslední dubnový den je tradičně zasvěcený i stavění májek, jedna vyrostla například v Krásné Lípě.

FOTOGRAFIE Z ČARODĚJNIC SI PROHLÉDNĚTE ZDE…

Neděle 1. května – S prvním květnovým dnem se naplno rozjelo finále velké jarní soutěže Děčínského deníku O nejoblíbenějšího zvířecího mazlíčka. Do finále postoupilo deset mazlíčků, kteří v předchozím kole v hlasování na webu Děčínského deníku získali nejvíce hlasů. O vítězi bude rozhodnuto na konci května, kdy se uzavře hlasování ve finálovém kole. Vítězové se mohou těšit na zajímavé ceny.

HLASOVAT AŽ DO KONCE KVĚTNA MŮŽETE ZDE…

Pondělí 2. května – Od pondělí je na dlouhé měsíce uzavřena rozhledna na Sněžníku, další návštěvníky by měla přivítat až na začátku října. Více než 150 let stará věž totiž přes léto projde náročnou rekonstrukcí za necelé tři miliony korun. Předloni již nechala jílovská radnice opravit podestu věže, letos přijde na řadu samotná věž včetně balkonu. Vzhledem k horským klimatickým podmínkám, které na Sněžníku panují, není možné opravy provádět jindy než v létě. 
V pondělí oznámila děčínská radnice, že turisty čeká v této sezóně ještě další komplikace. Kvůli opravám totiž bude na pět měsíců uzavřena Labská cyklostezka mezi Čertovou Vodou a Dolním Žlebem. Objízdná trasa pro cyklisty povede po pravém břehu po frekventované silnici na Hřensko.

Úterý 3. května – Šluknovská radnice se pustila do druhé etapy obnovy náměstí, ta by měla vyjít na osm milionů. Dohromady dá Šluknov do oprav náměstí přibližně 19 milionů korun ze svého rozpočtu. Druhá etapa se zaměří na horní část náměstí. Z té zmizí asfalt, který nahradí dlažba, přibude několik parkovacích míst, naplánován je také pruh zeleně oddělující horní část náměstí od průtahové silnice.

Středa 4. května – Děčínská základní škola se může pochlubit novým mobilním dopravním hřištěm. Ve středu se na něm projely první děti. Děčín totiž nemá vlastní funkční dopravní hřiště, proto se ředitel želenické školy Miroslav Kettner rozhodl pořídit jeho mobilní variantu.

FOTKY A VIDEO ZE HŘIŠTĚ SI PROHLÉDNĚTE ZDE…

Čtvrtek 5. května – Krásná Lípa se rozhodla zažalovat stát. Nelíbí se jí, že musí na základě rozhodnutí soudu vykonávat opatrovnictví pro více než čtyři desítky lidí, převážně žijících v místních ústavech sociální péče, aniž by jí na to stát dál peníze. Žaluje jej proto o milion korun. Tolik podle radnice měly být náklady na státem nařízené opatrovnictví za poslední tři roky. Kvůli velkému množství opatrovanců totiž na správu agendy spojené s opatrovnictvím musel krásnolipský městský úřad vyčlenit jednoho člověka.

Pátek 6. května – Děčínská radnice v pátek zveřejnila termín dražby hotelového areálu na Maxičkách. Měla by se uskutečnit 24. května, zájemci musí složit více než milionovou kauci. O prodej rozsáhlého areálu bývalého hotelu na Maxičkách se snaží Děčín již od roku 2007, kdy zveřejnil záměr prodeje. Za devět let se ale prodej areálu dotáhnout do konce nepodařilo. Jedním z důvodů byla i vysoká cena. Ta byla podle usnesení zastupitelstva z roku 2007 
27 milionů korun. Radnice 
si proto nechala udělat nový posudek. Zastupitelstvo následně schválilo nový záměr prodeje za 23 milionů korun.