Sobota 12. prosince – Děčínem začal jezdit modře polepený autobus s fotografiemi děčínských prvoligových basketbalistů. Autobus připomíná dvě významné události: sedmdesáté výročí založení BK Děčín a také stříbrné medaile A mužstva z minulé sezony. Na jednom boku autobusu tak lidé uvidí současné děčínské Válečníky, na druhém pak mladé naděje děčínského basketbalu.

VÍCE FOTOGRAFIÍ A TAKÉ VIDEO NAJDETE ZDE…

Neděle 13. prosince – Tradiční vánoční trhy zaplnily v neděli druhé nádvoří děčínského zámku, které prošlo v letošním roce rozsáhlou rekonstrukcí. Přestože počasí lidem moc nepřálo, protože foukalo a chvílemi i pršelo, na zámek vyrazily během neděle tisíce lidí. Dlouhá jízda byla neustále plná, jak lidé proudili sem a tam. První stánky na ně čekaly ještě před branou na hlavní nádvoří, kam se všechny nevešly. Stánků totiž letos bylo více než padesát. Kromě nákupu různého vánočního zboží či občerstvení mohli lidé sledovat i kulturní vystoupení, například zpěv dětského sboru.

Pondělí 14. prosince – Levnější
a pohodlnější cestování na jednu jízdenku po celém Ústeckém kraji čeká od ledna cestující. K integrovanému systému dopravy v Ústeckém kraji se od ledna totiž připojí další významný dopravce, a to České dráhy. Ústecké hejtmanství se intenzivně snažilo o sjednocení jízdenek, neboť ročně u Českých drah objednává přes 7,5 milionu kilometru spojů ročně a na vlaky navazuje mnoho autobusových linek. Železnice tvoří páteř dopravní sítě Dopravy Ústeckého kraje. Na začlenění Českých drah do krajského dopravního systému vydělají především cestující. Kromě pohodlnějšího cestování, kdy jim bude pro cesty po Ústeckém kraji stačit pouze jedna jízdenka, mohou také za jízdné poměrně výrazně ušetřit. Krajská jízdenka bude platit ve všech vlacích s výjimkou mezinárodních vlaků kategorie EC a EN.

Úterý 15. prosince – Po více než půlroce se do plného provozu dostalo prostranství na Tyršově ulici před místním supermarketem. Veřejnosti začala také sloužit nová autobusová zastávka. Jenže krátce po otevření prostranství se stavební práce i samotné provedení stalo terčem velké kritiky.

VÍCE JSME PSALI ZDE…

Středa 16. prosince – Převozem vrtulníkem do ústecké nemocnice skončila nepozornost dívky přecházející silnici v Děčíně – Bynově. K dopravní nehodě došlo ve středu krátce po půl osmé ráno. Přibližně patnáctiletá dívka měla podle informací přijet do Bynova autobusem od Jílového. Dívka měla utrpět středně těžká zranění. V podobných případech zdravotníci přistupují k leteckému přesunu do nemocnice kvůli obavám z vnitřních zranění. K nehodě došlo za zhoršené viditelnosti. Policie proto připomíná, že by lidé především ráno a v podvečer neměli vycházet bez reflexních prvků. Díky těm jsou pro řidiče viditelní mnohem dříve než v běžném oblečení.

Čtvrtek 17. prosince – Doslova za minutu dvanáct se podařilo vedení děčínské nemocnice zachránit lůžkovou část dětského oddělení. To mělo kvůli nedostatku lékařů skončit v lednu, děti měly být hospitalizovány v Ústí. To se ale nestane, nemocnici se podařilo zajistit lékaře.

VÍCE ČTĚTE ZDE…

Pátek 18. prosince – Hladina drobného polétavého prachu překročila povolené limity. Takovéto oznámení mohou slyšet lidé v Děčíně stále velmi často. Zatímco dříve je trápil především oxid siřičitý, dnes je to prach. Severní Čechy patří spolu se severní Moravou stále k nejvíce znečištěným oblastem České republiky. A projevuje se to také na Děčínsku. Přímo v Děčíně přitom byl překročen povolený počet prašných dnů v loňském roce v 54 případech. Normy přitom povolují jen 35 dnů v roce, kdy je limit pro množství prachu v ovzduší překročen.