Pondělí 10. února –  Přibližně sedm stovek nezaměstnaných, nejvíce v celém Ústeckém kraji, přibylo během ledna na Děčínsku v porovnání s prosincem. Nezaměstnanost tak stoupla o osm desetin procentního bodu na rovných dvanáct procent. Vyplynulo to ze statistik ministerstva práce a sociálních věcí.

Úterý 11. února – Hřensko by se mělo dočkat ještě do zahájení nové turistické sezóny nové policejní služebny. Ta bude v budově v centru obce, kterou v minulosti využívala skalní četa Správy Národního parku České Švýcarsko. Tu starou loni v červnu vyplavila povodeň. Jediný děčínský zástupce na olympijských hrách odletěl do Soči. Dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz světového poháru ve skicrossu, devětatřicetiletý Tomáš Kraus, jede na svou druhou olympiádu. Před čtyřmi lety ve Vancouveru, kde se skicross poprvé představil jako závodní disciplína pod pěti kruhy, vypadl ve čtvrtfinále a skončil na konečném jedenáctém místě.

Středa 12. února – Na Základní škole v České Kamenici proběhl Den otevřených dveří.

Čtvrtek 13. února – Špitál v Děčíně má nového ředitele. Novým ředitelem Krajské zdravotní (KZ), která sdružuje pět nemocnic 
v Ústeckém kraji, včetně té děčínské, se stal dosavadní ekonomický náměstek Petr Fiala. Rozhodla o tom krajská rada, která je zároveň valnou hromadou KZ. Doteď byl řízením KZ pověřen po loňském odvolání bývalého šéfa Eduarda Reichelta. Nového ředitele vybírala speciální komise, do užšího výběru postoupilo osm kandidátů.

Pátek 14. února – Ve Varnsdorfu to opět vře. Varnsdorfská firma svážející odpady, ve které má téměř poloviční podíl město, totiž přišla s myšlenkou vybudování překladiště odpadu ve Varnsdorfu. Chce tak snížit náklady na jeho svoz poté, co byla uzavřena rožanská skládka. Místní lidé se ale proti záměru bouří 
a dokonce sepsali i petici. Obávají se nejen hluku a emisí z projíždějících popelářských aut, ale také zápachu a krys z nově vzniklého překladiště. V Děčíně proběhlo malování sněhuláků, a to na Základní škole Miroslava Tyrše. Šlo o charitativní akci na pomoc Africe.

Sobota 15. února – První odvážlivci navštívili v sobotu 1. krásnolipskou otužileckou plovárnu.

Neděle 16. února – Až po střechu zaplnilo děčínské ČEZ Sportcentrum nedělní derby mezi děčínskými a ústeckými basketbalisty. Letošní derby jsou stejně jako v minulých letech vyhrocená, oproti minulosti ale patří Ústí do širší špičky nejvyšší basketbalové soutěže.