Sobota 11. dubna – V nejkratší možné době slavili děčínští basketbalisté postup do semifinále české nejvyšší soutěže. Ostravu přejeli 3:0 na zápasy, namále měli pouze ve druhém utkání v Ostravě, kde těsně vyhráli. Poslední, třetí zápas hraný v Děčíně pak byl již zcela v režii domácích a po výhře 87:56. Na vysokém vítězství se podílela také vysoká marodka hostí, Ostrava totiž přijela do Děčína jen s osmi hráči, navíc se jí prakticky kompletně rozpadla úvodní pětka s největšími hvězdami mužstva. Soupeřem Děčína v semifinále bude Prostějov, série začíná právě dnes!

Neděle 12. dubna – Po mnohatýdenním čekání se cestovatelé z Krásné Lípy Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková konečně vydali na další část své cesty kolem světa. Několik týdnů čekali, než se jim podařilo vyřídit všechny formality a mohli znovu získat svou oranžovou oktávku, s kterou již projeli část Evropy a celou Afriku. Nejprve měli problémy s přepravními dokumenty, kdy jihoamerická pobočka nechtěla uznat dokumenty jihoafrické pobočky téže firmy. Následně se přidaly problémy s celníky. Kvůli dlouhé přestávce museli také sáhnout hlouběji do kapsy. Museli totiž platit za uskladnění kontejneru s autem.

Pondělí 13. dubna – V Děčíně opět působí asistenti prevence kriminality. Město totiž na prevenci kriminality dostalo dotaci 1 150 tisíc korun od ministerstva vnitra. Další stovky tisíc korun na financování preventistů získala města na Šluknovsku. Kromě preventistů bude moci Děčín financovat projekt romského mentoringu i víkendové pobyty pro děti v péči kurátorů odboru sociálních věcí.

Čtěte: Asistenti znovu vyrážejí do ulic…ZDE…

Úterý 14. dubna – Ve Varnsdorfu začal sběr podpisů pod petici požadující zřízení výjezdové základny zdravotnické záchranné služby také v největším městě Šluknovského výběžku. Doposud do Varnsdorfu sanitky jezdí ze sousedního Rumburka, kde je také nemocnice. Případně ze vzdálenějšího Velkého Šenova. O nutnosti zřídit výjezdovou základnu se snaží skupina varnsdorfských obyvatel přesvědčit ústecký krajský úřad. Zatím ale marně, podle hejtmanství není potřeba. 
O podpoře zřízení nového výjezdového stanoviště neuvažuje ani varnsdorfská radnice. Vyplývá to z vyjádření, které má redakce k dispozici. Ročně vyjíždí záchranka podle údajů krajského úřadu na Varnsdorfsko k přibližně 950 výjezdům.

Středa 15. dubna – Městská policie v Jílovém dostala zbrusu nový defibrilátor. Mobilní defibrilátor okamžitě vyhodnotí stav pacienta a nahlas řekne, co je třeba udělat. I jediný výboj, který vyšle, může zachránit lidský život. Díky tomu 
s ním může zacházet i naprostý laik bez obav, že by zachraňovanému člověku mohl způsobit nějaké zranění, nebo jej dokonce zabít.

Čtěte: Strážníci z Jílového dostali od hejtmanství pomocníka pro záchranu životů…ZDE…

Čtvrtek 16. dubna – Otřesný zážitek čekal na děti u Základní školy Máchova v Děčíně. Ve čtvrtek po poledni se tu před nimi totiž začal obnažovat starší muž. Některé děti se také pokoušel osahávat. Děti ale neváhaly a zavolaly na pomoc strážníky. Šedesátiletého muže se následně podařilo zadržet strážníkům na Teplické ulici u divadla. Čtvrteční případ není v Děčíně ničím výjimečným. Na začátku února zadrželi strážníci v Děčíně muže, který se ukájel přímo před jednou děčínskou základní školou. Ve chvíli, kdy na místo dorazila hlídka strážníků, seděl již muž ve svém autě s rozepnutými kalhotami. Strážníkům tvrdil, že se mu jen udělalo špatně, bolelo jej břicho, a proto si rozepnul kalhoty.

Pátek 17. dubna – Po mnoha staletích se dočkali měšťané žijící v Děčíně před 800 lety pomníku. Na folknářském hřbitově jej v pátek navečer posvětil litoměřický kanovník. Odborníci v soutěži vybrali pro pomník podobu latinského kříže, který zároveň může posloužit jako lavička. Pomník v podobě latinského kříže byl na hřbitově nainstalován již loni v prosinci. Na jeho slavnostní odhalení došlo ale nyní. Pomníku při té příležitosti požehnal kanovník litoměřické kapituly Martin Davídek. Ostatky obyvatel Děčína ležely v zemi od 13. století, kdy na dnešní Mariánské louce vzniklo původní město. 
O sto let později jeho obyvatele vyhnaly časté povodně 
a vzniklo nové město položené výše nad řekou. Hřbitov ale na svém místě zůstal. Odkrýt se jej podařilo až v polovině 80. let minulého století, kdy zde probíhal rozsáhlý archeologický výzkum. Ostatky byly následně převezeny do Prahy do antropologického ústavu. O jejich návratu se začalo mluvit až před několika lety.

Psali jsme: Měšťané se dočkali pomníku, poslouží i jako lavička…ZDE…