Sobota 13. února – Pietní vzniklo na děčínském zimním stadionu. Fanoušci tu zapalovali svíčky, aby uctili památku dvacetileté Marušky, která nečekaně zemřela před několika dny. Maruška byla členkou fanklubu děčínského hokeje, chodila na zápasy a bubnovala na buben. Na Marušku si vzpomněli také děčínští hokejisté, kteří ji, spolu s fanoušky, ještě uctili minutou ticha před sobotním zápasem.

Neděle 14. února – Krásnolipská plovárna patřila po roce opět otužilcům. Sjela se jich sem třicítka, pouze jediný otužilec byl z Krásné Lípy, ostatní dorazili z okolních měst: z České Kamenice, Rumburku, Varnsdorfu a Mikulášovic. Voda měla teplotu čtyři stupně Celsia, vzduch devět.

Pondělí 15. února – Čtrnáctiletý mladík podezřelý z vraždy patnáctileté dívky z Teplic skončil ve výchovném ústavu v Děčíně Boleticích. Vražda se stala tuto sobotu. Kvůli věku mladíka ale policisté museli případ odložit. Jak se navíc ukázalo, mladík měl předtím na svém kontě brutální trestní čin. Loni v létě měl shodit kamaráda do výtahové šachty, nechat jej bez pomoci a odejít. Krajské státní zastupitelství překvalifikovalo jeho čin jako pokus o vraždu. Také tento čin ale policie musela kvůli nízkému věku pachatele odložit. Pokud by se vyšetřování podařilo dotáhnout až do konce dříve, mohla mladá dívka z Teplic žít. Násilník by totiž už dávno skončil v ochranné výchově. Policisté ale čekali na odborné posudky, jejichž vypracování trvá poměrně dlouho.

Vrah dívky z Teplic skončil 
v boletickém výchovném ústavu…ZDE…

Úterý 16. února – Tragická dopravní nehoda se stala v úterý ráno nedaleko České Kamenice na silnici ve směru na Kerhartice. Zahynul při ní muž, po kterém intenzivně pátrala i za pomoci vrtulníku policie. Jde o první smrtelnou dopravní nehodu na Děčínsku v letošním roce.

Středa 17. února – Dvoudenní soutěž GASTRO LABE se koná v Děčíně. Ve středu byly na programu dvě soutěže. První v pojídání bramborových šišek na čas. Té se účastnilo 25 studentů. Soutěž byla rozdělena na tři kola základní, kde se pojídalo 300 gramů šišek na čas. Nejrychlejší soutěžící postoupili do semifinále, tam na ně čekalo 200 gramů šišek. Ti nejrychlejší pak postoupili do finále. Vítězem se nakonec stal Petr Knazovič.

FOTO, VIDEA: Pojídání šišek či soutěž číšníků: V Děčíně se koná Gastro Labe…ZDE…

Čtvrtek 18. února – Zatím poslední dva obří zásobníky projely ve středu a ve čtvrtek Děčínem. Z továrny Chart Ferox se vydaly na svou cestu k zákazníkovi do Finska. Tentokrát ale téměř sedmdesát metrů dlouhá souprava jela až do přístavu v Ústí nad Labem.

FOTO, VIDEO: Obří zásobníky na plyn přejely z Děčína až do Ústí…ZDE…

Pátek 19. února – Vítězkou ankety Dívka Děčínského deníku pro rok 2016 se stala Jorika Tojmarová. Čtenáři mohli hlasovat na našich webových stránkách www.decinskydenik.cz od pondělí do pátku. Celou dobu to byl vyrovnaný a napínavý souboj. Jorika nakonec získala od čtenářů 3 487 hlasů, druhá Adéla Bertlová vybojovala 3 354 hlasů. Rozhodovalo se tedy až do posledních chvil. Dívka roku je celostátní soutěž pro dívky ve věku 13 15 let. Jde o ojedinělou akci v České republice tohoto typu a této věkové kategorie.