Sobota 21. listopadu – Více než dvě tuny potravin vynesla národní potravinová sbírka na Děčínsku. Lidé mohli věnovat potraviny pro nejchudší v Děčíně, České Kamenici a ve Varnsdorfu. V Děčíně putovaly potraviny, které lidé věnovali do sbírky, do sdružení Jonáš. To se stará především o lidi bez domova. Potraviny ze sbírky zamířily také do děčínského azylového domu. Nejčastěji nakupující v hypermarketech věnovali trvanlivé potraviny jako je rýže nebo těstoviny.

VÍCE JSME PSALI ZDE…

Neděle 22. listopadu – Nejméně do konce února příštího roku budou na česko-německých hranicích policejní kontroly. Ty tam rozmístilo Německo 
v září kvůli sílící uprchlické vlně. Permanentní kontroly už od září jsou na dálnici A17 
z Ústí nad Labem do Drážďan asi pět kilometrů za česko-německou hranicí. Policisté tam svádějí vozidla na odstavné parkoviště, kde kontrolují cestující. Kvůli kontrolám vznikají v době dopravní špičky ve směru do Německa kolony, které se v někte-
rých dnech táhly až na českou stranu hranice. Na menších přechodech pak dělají němečtí policisté namátkové kontroly.

Pondělí 23. listopadu – Římskokatolická farnost Jiříkov v listopadu dokončila záchranu bývalé márnice z 18. století. Kvůli havarijnímu stavu se kulturní památka nacházela na Seznamu ohrožených kulturních památek v České republice. V letech 2014 – 2015 došlo k obnově poškozeného krovu, vyzdění zřícené korunní římsy, položení nové krytiny z přírodní břidlice, obnově fasády a opravě sloupu ohradní zdi.

Úterý 24. listopadu – Na Děčínsko se po deseti měsících vrátí prezident Miloš Zeman. Do Děčína a Benešova nad Ploučnicí přijede hned první den své prosincové návštěvy Ústeckého kraje. V Děčíně by měl navštívit továrnu na zpracování bylinek a čajů, následně jej čeká na děčínském zámku. V Benešově se pak setká se starosty z regionu a na závěr jeho návštěvy Děčínska je naplánována beseda s občany v benešovském kině.

Středa 25. listopadu – Minulý týden byl ve znamení otřesů 
u předních sportovních klubů na Děčínsku. Již v úterý skončil u děčínských druholigových hokejistů trenér Karel Chládek a jeho asistent Radek Hron. Jako hlavní trenér nově povede hokejisty Jan Havlíček, jeho asistenti jsou Ondřej Michálek a Jiří Štverák. Ve středu se pak ke druholigovým varnsdorfským fotbalistům po půlroce vrátil Zdenko Frťala. Ten nahradil odvolaného Romana Skuhravého. Důvodem k jeho odvolání byly špatné výsledky Varnsdorfu, který si v loňské sezóně vybojoval postup do první ligy. Po podzimu byl totiž Varnsdorf na posledním místě tabulky. Pravděpodobně první oběť si vybrala letošní zima. V Rumburku v parku u nádraží totiž nalezli mrtvého muže. Co bylo příčinou jeho smrti určí pitva.

Čtvrtek 26. listopadu – Tragicky skončila dopravní nehoda mezi Ludvíkovicemi a Děčínem. Jedenadvacetiletý mladík nezvládl řízení a narazil do protijedoucího auta. Svým zraněním na místě podlehl.

O NEHODĚ JSME VÍCE PSALI ZDE…

Pátek 27. listopadu – Vůbec poprvé se letos před Vánocemi rozsvítil dům a zahrada paní Nataši Harvanové z Benešova nad Ploučnicí. Její vánoční výzdoba, kombinující různé kultury, na svou letošní premiéru v pátek v půl páté odpoledne přilákala asi sedmdesát lidí. Mezi zvědavci nechyběly ani děti, dorazily například děti z dětského domova v České Kamenici.

NA SVÍTÍCÍ DŮM SE PODÍVEJTE ZDE…