Sobota 10. května – V sobotu se naplno rozběhly letošní městské slavnosti v Děčíně. Tradičně patřil první víkend slavností především adrenalinu a hudbě. Nechybělo přelanění labského údolí mezi Pastýřskou stěnou a zámkem nebo  skoky na laně z mostu.Vrcholem sobotního programu byl hudební festival Labe, jehož hlavními hvězdami byly kapely Monkey Business a Chinaski.

Čtěte: Chinaski a Monkey Business přitáhly tisíce lidí…ZDE…

Neděle 11. května – O víkendu skončilo několikatýdenní snažení, při kterém se lidé během na pásu snažili vybojovat stavbu dětského hřiště v Děčíně. Přestože Děčín dlouho vedl, nakonec jej předběhlo Brno. Ale i tak v Děčíně hřiště vyroste, na jeho stavbu se rozhodl přispět majitel autosalonu, ve kterém se soutěž konala. Celkem v Děčíně lidé naběhali více než 3 300 kilometrů.

Čtěte: Běh za dětské hřiště: 
Děčín skončil druhý, přesto 
se stavby hřiště dočká!…ZDE…

Pondělí 12. května – Hned trojice ministrů v doprovodu policejního prezidenta dorazila na Šluknovsko. Do výběžku dorazil ministr vnitra Milan Chovanec, ministr pro národnostní menšiny Jiří Dienstbier a ministryně práce Michaela Marksová.  Pozvali je sem starostové, podle nichž se situace ve výběžku opět zhoršuje. Kvůli tomu napsali dopis premiérovi. A zdá se, že starostové uspěli: Ministři při návštěvě slíbili starostům legislativní změny v oblasti sociálních dávek a boj s drogami. Velkým překvapením pro ministry například bylo, v jakých podmínkách musí někteří lidé žít a kolik za takové bydlení doplácí stát prostřednictvím sociálních dávek. Ve stejný den zveřejnil úřad práce nejčerstvější údaje o počtu nezaměstnaných –  během dubna jich zhruba pět stovek ubylo a jejich počet tak klesl pod deset tisíc. Míra nezaměstnanosti se zastavila na rovných 11 procentech. Ke kuriózní nehodě, při které byl zraněn jeden člověk, došlo 
v pondělí po poledni v Jílovém. Kamion vyjížděl z vrat jedné místní firmy na Teplickou ulici, přičemž řidič při vyjíždění 
z areálu papíren nechtěně škrtl o zeď. Ta se částečně zbortila a zasypala muže, který pod zdí stál. Zraněného člověka transportoval vrtulník do ústecké nemocnice, kde se podrobil operaci 
a skončil na ARO.

Úterý 13. května – Děčínsko zažilo v úterý brzy ráno další zásah proti výrobcům drog. Tentokrát speciální jednotka zasahovala přímo v Děčíně. Podle informací Děčínského deníku měla spolu 
s policisty zasahovat na Kamenické ulici, v domě na křižovatce Zámecké a Tyršovy ulice a na Ústecké ulici. Policie i celníci zásah potvrdili, o podrobnostech ale kvůli probíhajícímu vyšetřování nechtěli po celý uplynulý týden mluvit.

Středa 14. května – Více než padesát dvoučlenných hlídek vyrazilo ve středu do ulic na Děčínsku. Za dvacet korun prodávaly  lidem žluté kvítky v rámci Českého dne boje proti rakovině, který byl letos zaměřený na prevenci rakoviny plic. Pro Děčínsko bylo objednáno 5 250 kytiček; loni se jich v našem okrese prodalo 4 350 za 92 tisíc korun. Děčínsko patří mezi okresy, kde lidé tímto způsobem příliš nepřispívají.

Čtvrtek 15. května – Netradiční způsob dopravy si zvolila dvojice zlodějů vykrádajících především obecní úřady. Za lupem totiž jezdila posledními večerními autobusy. O jejich dopadení policie informovala ve čtvrtek.

Čtěte: Zloději vykrádali obecní úřady, za lupem jezdili autobusy…ZDE…

Pátek 16. května – Podmokelská tržnice v Děčíně se konečně dočká opravy. Bude ale o poznání skromnější, než jak ji loni představil magistrát. Chybět bude především zastřešení. I tak by měla vyjít až na šest milionů korun.

Čtěte: Tržnice v Děčíně se letos dočká důstojnějšího prostředí…ZDE…