Sobota 25. dubna – Skauti po celém světě si každý rok připomínají 24. dubna svátek svatého Jiří, který je jejich patronem. Nejinak tomu bylo 
o den později v sobotu i v Děčíně, kde se tradičně konají oslavy na Smetanově nábřeží pod zámkem. Spolu s oslavami skautského patrona, které pravidelně pořádá středisko Sojčáci, se uskutečnily také oslavy Dne Země. Kromě nejrůznějších rukodělných dílniček pro děti i jejich rodiče nechyběla ani vystoupení domu dětí a mládeže, zvířata ze zoologické zahrady nebo živá muzika.

Neděle 26. dubna – Po zříceném vrtulníku pátrali v neděli hasiči na Děčínsku. Jeho pád oznámilo na tísňovou linku několik svědků. Jeden z nich dokonce uvedl, že viděl vrtulník, jak letí nezvykle nízko 
a potom prý slyšel jakousi ránu. Do pátrání se během nedělního odpoledne zapojilo hned několik hasičských jednotek, které pročesávaly okolí Hřenska. Vrtulník se měl údajně zřítit někde u Labské stráně. Do pátrání se zapojily také dva vrtulníky. Během odpoledne se ale ukázalo, že se žádný vrtulník nezřítil.

Čtěte: Zřítil se na Děčínsku vrtulník? Ne, šlo o fámu…ZDE…

Pondělí 27. dubna – Rány pěstí, kopance a vulgární, jen těžko publikovatelné nadávky. Takto drsnému napadení musel čelit řidič linkového autobusu v Kerharticích 
u České Kamenice. V pondělí odpoledne ho na zastávce přímo v autobusu napadlo několik místních romských obyvatel. Řidiče odvezla sanitka, má poranění v obličeji a je v pracovní neschopnosti. Příčinou brutálního útoku mělo být to, že řidič odmítl jednomu 
z cestujících poskytnout slevu, neměl na ni mít totiž nárok. Případem se zabývá již také republiková policie.

Psali jsme: DRSNÉ VIDEO: Romové zmlátili řidiče, odmítl jim slevu…ZDE…

Když před dvěma lety po povodních slíbila tehdejší radnice v Děčíně sportovcům novou halu pro některé sporty, byli někteří z nich již tehdy skeptičtí. A současná situace jim dává za pravdu. Nová radnice totiž odkládá stavbu nového sportoviště na neurčito. Chce se nejprve zaměřit na opravu stávajících sportovišť, která jsou mnohdy ve velmi špatném technickém stavu. To se týká třeba některých školních tělocvičen nebo zimního stadionu, kde je nutné v nejbližší době opravit střechu. S tou se začne již v příštích týdnech, město plánuje obnovit nátěr na nosných obloucích.

Úterý 28. dubna – Skokem 
z Tyršova mostu v Děčíně vyhrožoval v úterý pozdě večer sedmapadesátiletý muž, který se dokonce obrátil i na tísňovou linku. S mužem se snažili navázat kontakt policisté, kteří dorazili během několika okamžiků na most, na chodníku před Parolodí. Když se sebevraha podařilo přesvědčit, aby z mostu neskákal, převzala si jej zdravotnická záchranná služba. Proč se muž rozhodl skoncovat se životem ale není jasné.

Čtěte: Opilý muž v Děčíně vyhrožoval skokem z Tyršova mostu do řeky…ZDE…

Středa 29. dubna – Desítky dětí vypustily do říčky Kamenice v Srbské Kamenici lipany. Vyvrcholila tak soutěž společnosti Severočeské vodovody a kanalizace s názvem „Lipan míří zpět do našich vod". Na soutěži spolupra-coval také Český rybářský svaz. Do Srbské Kamenice dorazili ve středu dopoledne školáci ze základních škol Děčínska a Ústecka. Šlo o děti 3. až 7. tříd, které se před vysazením lipanů zapojily také do výtvarné soutěže, kdy měly za úkol malovat ryby.

Čtvrtek 30. dubna – Tradiční oslavy čarodějnic rozzářily ohně po celém Děčínsku. Přímo v Děčíně se slavilo přímo pod zámkem, Varnsdorfem nebo Rumburkem prošel lampionový průvod. Ve Varnsdorfu nechyběl ani tradiční ohňostroj.

Pátek 1. května – Pionýrské šátky, uniformy Veřejné bezpečnosti, staré kočárky, barevné transparenty to vše patří již neodmyslitelně k retro oslavám 1. máje v Mikulášovicích na Děčínsku. Ty se tu konaly i letos a přihlížející se opět mohli bavit alegorickými vozy, nebo si přečíst budovatelská hesla. Nechyběla výzdoba laděná do zelena a neodmyslitelné vlaječky. V koloně mohli lidé zamávat například traktorům; do akce vyrazilo také několik obstarožních motocyklů. Do retro oslav se zapojily i děti, trať průvodu lemovaly desítky přihlížejících, kteří si vše fotografovali či natáčeli videa.