Sobota 2. ledna – Vybrat ze čtyř návrhů možné budoucí rozhledny na Špičáku mohou lidé ve Varnsdorfu. Tamní radnice zveřejnila na svém webu čtyři návrhy, jejichž autoři se přihlásili do architektonické soutěže na novou dominantu města. Tu chce Varnsdorf zaplatit prostřednictvím dotací zprostředkovaných Euroregionem Nisa. Do projektu je zapojeno šest míst na Šluknovsku, kde by v dohledné době mohly vyrůst nové rozhledny.

Neděle 3. ledna – V neděli přišel přivítat do děčínské nemocnice první letošní miminko Ústeckého kraje krajský radní František Pelant a primátorka Děčína Marie Blažková. Jako první se letos narodil chlapeček Rudolf, která bude se svou maminkou Evou Hoření žít v Horním Podluží.

Pondělí 4. ledna – Otřesný pohled se naskytl veterinářům
a úředníkům varnsdorfské radnice v jednom z místních rodinných domů. Na dvoře byla desítka velmi nemocných a zraněných psů. Jejich majitel se s největší pravděpodobností nezvládal o psy starat. Psi měli hluboká zranění, byli zablešení, svědící místa si následně rozškrábali, na některých místech pak vůbec neměli srst. Někteří i zvraceli škrkavky. Psi ve Varnsdorfu neměli ani vlastní boudu nebo kotec, volně pobíhali po domě, případně po smetišti za domem. V těchto podmínkách jich žilo dohromady kolem deseti, na místě veterinář nechal jen tři. Většina jich putovala do útulku občanského sdružení Toulavé tlapky.

Čtěte: Rodina nezvládala deset psů, ty nechal veterinář převézt se zraněními do útulku…ZDE…

Úterý 5. ledna – O velkém štěstí mohl mluvit muž, který v úterý dopoledne zajel mezi Těchlovicemi a Jakuby i se svým autem do Labe. Do ledové vody se neodvážil, auto totiž skončilo několik metrů od břehu. Na záchranáře, kteří si pro něj dopluli na člunu, tak čekal na střeše auta. Když jel směrem od Ústí nad Labem, předjížděl jiné auto, přičemž se dostal do smyku, přeletěl cyklostezku, po které v tu chvíli naštěstí nikdo nešel a ze stráně se zřítil i s autem do Labe. Jen těsně přitom minul vzrostlý strom. Přestože s ním auto sletělo z prudké stráně, nepřevrhlo se na střechu. Místo toho skončilo v řece kousek od břehu. Muž byl následně sanitkou záchranné služby převezen do děčínské nemocnice bez patrných zranění, ale se znaky počínajícího podchlazení.

Psali jsme: FOTO, VIDEO: Po nehodě skončilo auto v Labi. Řidič čekal na střeše…ZDE…

Středa 6. ledna – Od února skončí v Děčíně víkendový provoz nočních linkových autobusů. Podle města, které dopravu v Děčíně objednává a financuje, se jedná o vysoce ztrátové linky. Dvě noční linky využívali lidé především k pozdním návratům domů z nejrůznějších akcí. Kromě toho o víkendu bude spojena linka dva a devět, ve večerních hodinách nebudou autobusy zajíždět do Podskalí a vybrané spoje linky osm budou zajíždět do Nebočad. Magistrát si od změn slibuje roční úsporu přesahující dva miliony korun. Každoročně přitom přiteče z městského rozpočtu na úhradu prokazatelné ztráty téměř padesát milionů.

Psali jsme: Autobusem se o víkendových nocích v Děčíně již nesvezete…ZDE…

Čtvrtek 7. ledna – Technici dokončili v minulých dnech instalaci dvou nových kamer městské policie v Děčíně na Starém Městě. Jedna kamera je umístěna u tamní základní školy na křižovatce ulic Oblouková a Březová. Pod dohledem má sídliště i podstatnou část obou zmíněných komunikací, na kterých již došlo k několika dopravním nehodám. V ulicích jsou již také noví terénní pracovníci a brzy přibudou také správci veřejných prostranství. Těch bude šest a dohromady se budou starat o tři lokality v Děčíně – Staré Město, Mariánskou loukou a okolí a park u kina Sněžník s okolím.

Pátek 8. ledna – Až na začátku ledna se dočkali lyžaři prvního lyžování na Děčínsku. 
V pátek dvě hodiny po poledni byl poprvé v této sezóně spuštěn vlek v Horním Podluží. Provozovatel areálu celý uplynulý týden vyráběl umělý sníh, využil tak mrazivé počasí. Bez toho totiž není možné vodní děla spustit. Druhý lyžařský areál na Děčínsku Jedlová prozatím lyžaře nepřivítal. Na rozdíl od Horního Podluží je totiž odkázán na přírodní sníh. A ten doposud nenapadl a ani meteorologové v nejbližší době žádné vydatnější sněžení neočekávají.