Sobota 28. listopadu – V kostele sv. Vavřince v Rumburku je od začátku adventu k vidění klášterní betlém. Jesličky vyřezané těmi nejlepšími řezbáři Šluknovska pochází z roku 1922. Třiadevadesát let starý betlém se staví na ploše o rozloze 20 metrů čtverečních 
v postranní kapli sv. Antonína Paduánského.

Neděle 29. listopadu – Během první adventní neděle se rozsvítil také vánoční strom v Děčíně na Masarykově náměstí a ve Varnsdorfu. Již od soboty pak svítí strom v České Kamenici nebo v Rumburku. Nejvíce nedočkaví rozsvícení vánočního stromu byli v Benešově nebo v Jílovém. Tam stromy svítí již od pátku.

Čtěte: FOTO, VIDEO: Vánoční strom se rozzářil také v Děčíně…ZDE…

Pondělí 30. listopadu – S aktivní kariérou se v pondělí rozloučil skikrosař Tomáš Kraus, který patří mezi legendy skikrosu. Ten si v posledním závodě kariéry, který se konal v Arose, zlomil stehenní kost. Na start se tak několikanásobný vítěz závodu Světového poháru už nepostaví. Dvojnásobný mistr světa ale zcela ze světa sportu nezmizí. Od léta totiž dělá manažera snowboardistce Evě Samkové, vypomáhá také Andree Zemanové.

Úterý 1. prosince – Agresivní dvacetiletý muž skončil v úterý po zásahu strážníků v cele předběžného zadržení. Na muže upozornili lidé, kteří se pohybovali kolem tržnice 
v Děčíně Podmoklech. Na tísňovou linku městské policie oznámili, že nějaký mladý muž poškodil ozdobený vánoční strom, ze kterého ukradl ozdoby. Kromě toho napadal také kolemjdoucí.

Psali jsme: Opilý mladík kradl ozdoby, 
pak mlátil 
hlavou o zem…ZDE…

Středa 2. prosince – Děčínskému magistrátu se znovu nelíbí neustálé prodlužování rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Dělnické ulici. Klíčová komunikace spojující centrum města a velké sídliště je poslední měsíce pro řidiče noční můrou. Magistrátu vadí také nedodržování avizovaných termínů. Nyní radnice přišla s tím, že se do konce roku nepodaří na ulici položit asfalt. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace začala letos na jaře, hotová měla být do konce října. Již v průběhu léta bylo zřejmé, že se původní termín nepodaří dodržet. K velmi výraznému posunu došlo ve chvíli, kdy stavební firma odhalila kolizi s plynovodem. Kvůli tomu se termín dokončení protáhl o jeden rok.

Čtvrtek 3. prosince – Cenu města Děčína si ve čtvrtek převzala v divadle Natálie Belisová a Vojtěch Haňka. Cena města je každoročně udělována již od roku 2009. Za tu dobu cenu získaly pouze dvě ženy. V loňském roce to byla Mahulena Čejková, letos již zmíněná Natálie Belisová. Za svou výjimečnou práci byli dále oceněni Rudolf Felzmann, Josef Waldmann, Hugo Engelhart, Karel Lešanovský, Vladimír Poskočil, Slavomír Bednář, Břetislav Kment, Vladimír Cejnar a Karel Bělina.

Čtěte: Z Ceny města Děčína se těší Natálie Belisová a Vojtěch Haňka…ZDE…

Pátek 4. prosince – Cena vody na severu Čech příští rok vzroste o dvě procenta. Lidé za vodné a stočné zaplatí 98 koruny za metr krychlový včetně DPH. Sdělila to Severočeská vodárenská společnost (SVS), která zásobuje vodou většinu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje. Z celkové ceny tvoří vodné 49,68 koruny 
a stočné 48,32 koruny.