Sobota 5. března – Na děčínské via ferratě bylo o víkendu neobvykle rušno. V její spodní části dobrovolníci uklízeli 
a likvidovali nálety. Prokácení náletů usnadní nejen lezení na skále, ale také zvýší bezpečnost. Stěna totiž pak po dešti výrazně rychleji vysychá. Právě déšť může lezení na pískovci komplikovat, během deště a po něm by na pískovcové skály nikdo neměl lézt. Hrozí totiž jejich vyštípnutí.

Zámek v Benešově nad Ploučnicí v sobotu přivítal po zimě první návštěvníky. Už podruhé se otevřel ještě před zahájením turistické sezony. Do Velikonoc bude zámek návštěvníkům otevřen jen o sobotách a nedělích, pak už každý den včetně pondělí. Loni provoz od pondělí do neděle na zámku otestovali.

Neděle 6. března – Již jednou slíbená a následně odvolaná změna jízdních řádů v děčínské městské autobusové dopravě přeci jen platit bude. Oproti původnímu návrhu je ale omezení linek výrazně mírnější. Přesto některé linky skončí, především kvůli integraci dopravního podniku do krajské dopravy. Novinky by měly začít platit od 1. dubna.
„Snažili jsme se autobusové spoje optimalizovat tak, aby došlo k co nejmenšímu omezení linek a přitom jsme dosáhli určitých finančních úspor," řekla Marie Blažková, primátorka města.

Pondělí 7. března – S nečekanou vlnou pomoci se setkali majitelé domu ve Varnsdorfu, který velmi vážně poškodil na konci února požár.

„Pomohli lidé, od kterých jsme pomoc ani nečekali. Lidská solidarita byla fakt extrémní," říká Josef Kestler, jehož majetek zničil oheň.

Kromě toho byl ve spolupráci s městem zřízen také transparentní účet, na který je možné posílat finanční pomoc. Číslo bankovního účtu je 6822312/0800.

Čtěte: Při požáru přišli o všechno. Vlna solidarity majitele vyhořelého domu zaskočila…ZDE…

Úterý 8. března – Lidský život si vyžádala rekonstrukce továrního areálu v Krásné Lípě v Nerudově ulici. Na jednoho z dělníků se během práce zřítila zeď a zasypala ho. Muž na místě zemřel. Neštěstí se stalo ve chvíli, kdy dělníci pracovali v areálu společnosti SIMOVA, s.r.o.

Psali jsme: Neštěstí v Krásné Lípě: Na dělníka se zřítila zeď, zemřel…ZDE…

Středa 9. března – Pomoc zraněným lidem by mohla nyní dorazit rychleji. Alespoň 
v případě, že bude mít volající nainstalovanou v telefonu speciální aplikaci záchranářů. Ta operačnímu středisku automaticky pošle přesnou polohu volajícího. Aplikaci záchranáři přestavili právě tento týden.

Čtvrtek 10. března – Ve čtvrtek 10. března vyvěsil rekordní počet radnic v Česku tibetskou vlajku. Vlajka zavlála také na benešovské radnici, kde ji vyvěsil starosta Filip Ušák. Na Děčínsku se přidala i další města, tradičně nechyběl Děčín.

„Město Děčín vyvěšuje vlajku na budově magistrátu na Mírovém náměstí od roku 1998," uvedla mluvčí Děčína Markéta Lakomá.

Akce Vlajka pro Tibet letos připomíná 57. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Zemřelo při něm na 80 000 Tibeťanů, přes milion dalších zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Letos se do akce v Česku zapojilo 742 radnic. Celý březen pak v Česku probíhají i další doprovodné akce.

Čtěte: Tibetskou vlajku letos vyvěsil rekordní počet radnic. I Benešov…ZDE…

Pátek 11. března – Chřipková epidemie v Ústeckém kraji skončila. Oznámili to hygienici. Kromě toho nemocnice zrušily zákazy návštěv na porodnických odděleních a jednotkách intenzivní péče.