Sobota 21. května – Mažoretky, pěvecké sbory nebo tanečníci. V rámci děčínských městských slavností se na tradiční akci Mladé Labe na nábřeží pod zámkem představily organizace pracující s dětmi a mládeží. Kromě děčínského domu dětí a mládeže, zoologické zahrady nebo Českého červeného kříže předvedli svou techniku také hasiči. U jiného stánku lidé pozorovali Slunce hvězdářským dalekohledem. Návštěvníci si mohli pochovat v rukou také hady nebo tvořit obří bubliny.

Neděle 22. května – Druhý víkend děčínských městských slavností zakončil druhý den historických trhů. Ty se poprvé konaly v celém zámeckém areálu. Tedy na prvním i druhém nádvoří a 
v jižních zámeckých zahradách. Jedním z hlavních lákadel 22. ročníku historických trhů byla bitva šermířů na koních. V neděli večer se stala mezi Sněžníkem a Jílovým vážná dopravní nehoda. Motorkář pravděpodobně nezvládl svůj stroj, vyjel ze silnice a vlétl do lesa. Jednatřicetiletý otec tříleté holčičky svým zraněním na místě i přes rychlý zásah letecké záchranky podlehl.

Čtěte: OBRAZEM: Historické trhy na zámku…ZDE…

Pondělí 23. května – Prudká bouřka doprovázená ničivými kroupami se přehnala v pondělí večer na Děčínsku. Přímo v Děčíně zatopila několik ulic, v Ludvíkovicích napáchaly škody především kroupy, které měly v průměru i několik centimetrů a poničily hlavně zahrady. Ve Hřensku přívaly vody zcela rozmetaly nádrž u umělého vodopádu v Edmundově soutěsce, v Benešově nad Ploučnicí hrozilo zatopení části sídliště a voda vyplavila některé ulice. Nejhůře ale dopadly Arnoltice. Tam voda vytopila osm domů, z toho čtyřem obytné části. V místech pod kostelem se během několika okamžiků vytvořilo jezero 
až půl metru hluboké. Největší problémy ale nadělalo bahno, které prudký déšť vyplavil z okolních polí a zanesl jím nejen přístupové silnice do Arnoltic, ale právě i domy. S následky krátkého a velmi intenzivního deště se v Arnolticích vypořádávali prakticky celý minulý týden, s odstraňováním škod pomáhali také dobrovolní hasiči z okolních obcí.

Čtěte: FOTO: Kroupy, liják, sesuvy… Na Děčínsku řádily živly…ZDE…

Úterý 24. května – V úterý ráno se měla na děčínském magistrátu konat první dražba bývalého hotelového areálu na Maxičkách. Na dražbu ale žádný zájemce nedorazil, případné kupce zřejmě odradila poměrně vysoká cena. Ta byla stanovena na 23 miliony korun, ještě před samotnou dražbou museli její účastníci složit více než milionovou kauci. Ještě před dražbou na radnici dorazila nabídka od jednoho zájemce, ta byla ale výrazně nižší než vyvolávací cena. Nyní tak budou zastupitelé znovu projednávat prodej areálu, velmi pravděpodobně cenu do příštího kola dražby sníží.

Psali jsme: 0! Na dražbu bývalého hotelu na Maxičkách nikdo nedorazil…ZDE…

Středa 25. května – Šluknovská radnice spustila nový SMS infokanál, který nahradil klasický obecní rozhlas. Tamní radnice sice již měla připravený projekt na jeho obnovu, pořízení takového rozhlasu vyjde ale na několik milionů. Oproti tomu SMS infokanál stojí nanejvýš několik tisíc korun na poplatcích ročně. Šluknov plánuje využití SMS infokanálu k rozesílání širokého spektra informací. Občané se díky tomuto modernímu komunikačnímu kanálu rychle dozvědí o plánovaných odstávkách elektřiny, plynu nebo vody, o náhlých haváriích i o průběhu jejich řešení. Radnice plánuje zasílat také SMS zprávy s pozvánkami na jednání zastupitelstva.

Čtvrtek 26. května – Varnsdorfští zastupitelé schválili ve čtvrtek novou směrnici pro zadávání zakázek. Největší změnou je zvýšení limitu, kdy je možné zadat zakázku bez rozhodnutí příslušné komise, případně rady města. Doposud tato hranice byla na 150 tisících, podle nové směrnice je to nyní 300 tisíc. Do 150 tisíc mohou zakázku zadat vedoucí odborů, od 150 do 300 je potřeba také podpis starosty města.

Pátek 27. května – Výtvarnou soutěž pro děti do 15 let k právě probíhající výstavě Krysáci aneb Výstava ze smetiště vyhlásilo Oblastní muzeum v Děčíně. Každý smí přihlásit jeden obrázek.