Sobota 19. července – Na tři desítky lidí musely kvůli požáru opustit jeden z domů v Jiříkově. O 25 z nich se do pondělního rána postarala jiříkovská radnice, která pro ně zajistila ubytování v místní tělocvičně. Postarala se i o stravu. Jak se ale ukázalo, v domě bydlela spousta lidí načerno, navíc neměli ani v Jiříkově hlášený trvalý pobyt. Část z obyvatel domu ve Filipovské ulici byla hlášena v Rumburku a ve Šluknově.

Neděle 20. července – Krátce před nedělním polednem připlula 
do Děčína loď Petburg, největší plavidlo postavené z PET lahví. Celkem jich bylo na její stavbu spotřebováno šest a půl tisíce. Původně se posádka chtěla v posledním českém městě na Labi zastavit jen na dva dny, aby opravila poškozené kormidlo a boky lodi. Kvůli problémům s povolením
k plavbě ale zůstala v Děčíně déle než týden. Opatřila si sice povolení pro speciální plavidla od české Státní plavební správy, ale to je platné pouze na území České republiky. Musela si proto zajistit i povolení pro plavbu po Německu, to by měla získat na začátku tohoto týdne.

Pondělí 21. července – V pondělí se podařilo získat lidem z vyhořelého domu v Jiříkově náhradní ubytování, které jim zajistil majitel domu. Některým obyvatelům domu ve Filipovské ulici se ale nelíbilo, že v bytě 2+1 bude muset žít téměř dvacet lidí
a v jednu chvíli odmítali podepsat jeho převzetí. Nakonec se ale do náhradního bytu přestěhovali.

VÍCE O TOM ČTĚTE ZDE…

Úterý 22. července – Zatím neznámí vandalové poničili tak zvanou via ferratu na děčínské Pastýřské stěně. Zhruba v polovině stěny odstřihli vodící ocelové lano, které pak volně viselo od skály. Uřízli také řetěz, kterého se mohou lezci přidržovat nebo se
k němu přicvaknout. Podle odborníků ale nehrozilo přímé nebezpečí, že by mohl někdo z přibližně čtyřiceti metrů spadnout.

O PŘÍPADU JSME PSALI PODROBNĚ ZDE…

Středa 23. července – Rumburská rodačka, chodkyně Anežka Drahotová září na juniorském mistrovství světa v atletice. Z desetikilometrové trati si z amerického města Eugene veze zlato, které navíc získala v novém juniorském světovém rekordu 42:47,25 minuty.

Čtvrtek 24. července – Z nového dětského hřiště se mohou radovat v Horním Žlebu v Děčíně. Na hřišti nechybí houpačky, klouzačka nebo horolezecká stěna. Město Děčín do hřiště investovalo ze své kasy téměř čtyři sta tisíc korun. Dalších 50 tisíc korun přidala firma Gerhard Horejsek. Kompletně hotové nové dětské hřiště ale ještě není: Zbývá vyvěsit na připravenou tabuli návštěvní řád a také posekat trávu.

JAK HŘIŠTĚ VYPADÁ SE PODÍVEJTE ZDE…

Pátek 25. července – Již deset dní jsou bez vody lidé v jednom z boletických činžáků. Vodárny ji odpojily kvůli dluhům majitele, lidé prý vodu řádně platí. Tentokrát se ale lidé pomoci magistrátu nedočkají, prý si mají své problémy s majitelem domu vyřešit sami.

O KAUZE JSME PSALI ZDE…