Sobota 13. září – Sobotní odpoledne plné zábavy na Smetanově nábřeží pod děčínským zámkem si připravilo Radio Blaník. Hlavní hvězdou byl Miro Žbirka, kromě něj vystoupil také František Nedvěd a Šárka Rezková.

Psali jsme: OBRAZEM: Blaníkovské slavnosti lákaly hlavně na Žbirku…ZDE…

Neděle 14. září – V plánovaném zákazu tranzitní dopravy na úzké okresce mezi Děčínem 
a Českou Lípou je opět o něco jasněji.  Ministerstvo dopravy delegovalo pravomoc rozhodnout o případném zákazu na ústecký krajský úřad. Pokud se vše podaří včas stihnout, mohly by těžké kamiony zmizet z údolí Ploučnice již koncem letošního roku.

Pondělí 15. září – Ani letos nezačne mnohokrát odkládaná stavba Vilsnické spojky. Letos dalo Ředitelství silnic a dálnic dokonce dva termíny. Jenže ani v polovině roku, ani na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí stavba nezačne. Kvůli vlekoucímu se majetkovému vypořádání ze strany státu se soukromými majiteli pozemků potřebnými ke stavbě spojky by se bagry poprvé měly zakousnout do bývalé ulice Práce příští rok na jaře. Tedy 22 let od demolice posledního domu v této ulici, která stavbě Vilsnické spojky začala ustupovat v první polovině 80. let.

ČTĚTE: Vilsnická spojka přes Děčín opět odložena…ZDE…

Úterý 16. září – Vedení rumburské Lužické nemocnice podalo trestní oznámení na svého bývalého lékaře Petra Vondráčka. Podle vedení nemocnice měl nadržovat a neoznámit trestný čin. Vondráček, který na podivnou smrt sedmdesátileté pacientky v Rumburku upozornil paradoxně jako první, ale vinu odmítá. Oznámení označil z medicinského hlediska za blábol, podle právního posudku manipuloval 
s důkazy a znehodnotil je. Ředitel nemocnice Darek Šváb potvrdil, že trestní oznámení směřuje právě na něj. Další dva zaměstnance, včetně primáře interny Richarda Bíny, potrestalo vedení nemocnice 
v Rumburku pouze kázeňsky. Přitom i tito lidé měli vědět 
o podivném úmrtí poměrně brzy. Žena zemřela krátce před půlnocí z 5. na 6. června, oni se 
o události měli dozvědět od Petra Vondráčka 6. června ráno. Policie později obvinila kvůli úmrtí padesátiletou zdravotní sestru Věru M. 
z vraždy, za což jí hrozí až 18 let vězení. Sepsáním trestního oznámení na Petra Vondráčka pověřilo vedení nemocnice jednu z nejrenomovanějších 
a nejdražších advokátních kanceláří u nás. Pod oznámením je totiž podepsán Tomáš Sokol.

Středa 17. září – Po dlouhých patnácti letech přijel do Děčína legendární Cirkus Humberto, který je znám díky knížce Eduarda Basse nebo stejnojmennému televiznímu seriálu. Cirkus, jehož hlavním lákadlem jsou sloni nebo medvědi, vystupoval v Děčíně až do neděle.

Čtvrtek 18. září – O dění ve fotbale na Děčínsku se začala zajímat fotbalová generalita – na svém posledním zasedání výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky řešil situaci v nejnižší fotbalové soutěži, ve které již tři týmy odmítly hrát s Junior Roma Děčín. Podle vyjádření klubů se totiž obávají problémů. V minulosti totiž již problémy s jiným romským klubem měly a mají strach, že se budou opakovat. Předseda FAČR proto navrhl uspořádání aktivu klubů třetí třídy, kterého se chce osobně zúčastnit. V médiích se od začátku okresní soutěže mluví 
o tom, že jde ze strany klubů odmítajících hrát s Romou o rasismus. To ale FAČR odmítla.

Pátek 19. září – Již 24. ročník zemědělské a zahradnické výstavy začal v pátek dopoledne v areálu Střední zemědělské školy v Děčíně – Libverdě. Na výstavě, která trvala do nedělního odpoledne, nechyběla expozice zemědělské techniky od malých sekaček až po velké traktory, hospodářská zvířata nebo prodej zahrádkářských potřeb.