Sobota 27. prosince – Prakticky po celý víkend komplikovalo cestování po Děčínsku zimní počasí. Na silnicích byl sníh
a místy i ledovka. Hasiči tak museli několikrát vyjíždět
k autům zapadlým do příkopu. Problémy se nevyhnuly ani autobusům, hned dva zapadly do sněhu na silnici mezi Děčínem a Sněžníkem.

Neděle 28. prosince – Opravený azylový dům otevřeli na konci prosince v Rumburku. Původně zchátralý dům prošel zásadní rekonstrukcí. Bylo přistavěno podkrovní patro, 
v prvním patře stavaři zvedli stropy.  Díky opravě domu, který občanské sdružení CEDR před jejím zahájením koupilo, mají nyní zaměstnanci i klienti komfortnější prostředí. Nově nyní může 
v domě najít azyl až 22 klientů. Celou koupi a opravu se podařilo zaplatit díky dotaci a vyšla na necelých devět milionů korun.

Čtěte: Rumburk: Opravený azylový dům nabídne lidem větší pohodlí…ZDE…

Pondělí 29. prosince – Bývalý starosta Rumburka Jaroslav Trégr by měl stanout před děčínským okresním soudem. Státní zástupce na něj v prosinci podal obžalobu. Trégr se měl dopustit podle vyšetřovatelů policie a státního zástupce podvodu v souvislosti s čerpáním dotací na mládežnický fotbal v Rumburku.  Problémy Jaroslava Trégra s policií začaly v roce 2012 na podzim. Loni v létě jej pak vyšetřovatelé obvinili na základě trestního oznámení ze zneužívání dotací na mládežnický fotbal. Věc se přitom týkala dotací z roku 2009 nebo 2010, tedy z doby, kdy ještě nebyl starostou města, ale pouze funkcionářem rumburského fotbalového klubu. Podle policie měl část těchto peněz použít v rozporu se zásadami pro poskytování dotací a uzavřenými smlouvami.

Čtěte: Bývalý rumburský starosta Trégr míří k soudu, byla na něj podána obžaloba…ZDE…

Úterý 30. prosince – Ústecký kraj si nechává zpracovat analýzu celkového stavu silnic druhých a třetích tříd, které spravuje. Zároveň hledá možnosti, jak financovat jejich opravy. Podle odhadů, které už dříve udělali správci krajských silnic, by kompletní opravy silnic vyšly na osm miliard korun. Jednou z navržených variant bude zřejmě i financování oprav formou takzvaných PPP projektů, kdy veřejný sektor spolupracuje se soukromým.

Středa 31. prosince – Oslavy příchodu nového roku se na Děčínsku a Šluknovsku obešly bez větších potíží. Policisté museli spolu se strážníky sice zasahovat například u loupežného přepadení, ale poslední silvestr se od těch minulých příliš nelišil. Žádné vážné zranění způsobené odpalovanou pyrotechnikou nemuseli ošetřovat ani záchranáři.

Čtěte: Silvestr: Loupežné přepadení i napadení teleskopickými obušky…ZDE…

Čtvrtek 1. ledna – Úderem Nového roku čekala obyvatele Děčínska a Šluknovska pravděpodobně největší změna za poslední roky. Od Nového roku totiž krajský úřad zcela změnil systém autobusové linkové dopravy. Na jednotlivé linky nastoupili noví dopravci, kteří nabídli ve výběrovém řízení nejlepší ceny pro kraj. Mnohem zásadnější změnou je ale zcela nové vedení velké části autobusových linek i placení jízdného. To se nově již neplatí podle skutečně ujeté vzdálenosti, ale podle počtu projetých zón.  To se nelíbí především cestujícím, kteří jezdí mezi zastávkami na hranici dvou pásem. Pro ty totiž jízdné zdraží mnohdy až téměř na dvojnásobek.  Naopak v některých částech okresu Děčín ocení zbrusu nové nízkopodlažní autobusy, které byly jednou z podmínek krajského úřadu. Autobusy musí být vybavené klimatizací a audiovizuálním informačním systémem. Nově také vyjelo několik linek bez krajské dotace. Několik spojů 
v pracovní dny bude provozovat na vlastní ekonomické riziko děčínský dopravní podnik do Jílového a Benešova nad Ploučnicí, úhradu autobusů v pracovní dny mezi Děčínem a Sněžníkem pak musela na svá bedra převzít jílovská radnice. Kraj je totiž přestal platit.

Pátek 2. ledna – Provoz na silnici v Srbské Kamenici nedaleko Děčína zablokoval v pátek autobus linkové dopravy. Doplatil tak zřejmě na zimní počasí.